Dá se obchodováním s CFD kontrakty zbohatnout?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Denně se setkáváme s lákavými nabídkami brokerských společností na obchodování kryptoměn prostřednictvím CFD kontraktů. Určitě si mnozí z vás položili otázku: Dá se obchodováním s CFD kontrakty zbohatnout? 

Disclaimer: Tento článek neslouží jako finanční poradenství. Nejsme zodpovědní za případně vzniklé ztráty.

Odpověď zní: Ano.

Má to ale své specifické úskalí. Podívejme se blíže na obchodování u brokerů, kteří tyto obchody zprostředkovávají.

CFD

CFD, z anglického Contracts For Difference, patří mezi finanční deriváty. Umožňují obchodovat s pohybem ceny aktiva vůči určité měně. Např. BTC/USD, LTC/EUR. Čili nenakupujeme nic fyzického ani se nestáváme držitelem aktiva. To je zásadní rozdíl od obchodování na burze, kde kupujeme aktivum, například některou kryptoměnu.

Více se o kryptoburzách dočtete v našem článku.

Pozitiva obchodování s CFD deriváty

 • Možnost obchodovat bez nutnosti držení podkladového aktiva. Nemusíte tedy kupovat např. Bitcoin. Namísto toho platíte poplatek za kontrakt.
 • U CFD kontraktů stačí jen zlomek celkového kapitálu, potřebného pro otevření pozice.
 • Obchodování s pákou. V porovnání s klasickým nákupem aktiv nabízí možnost vyššího zisku při nižší investici. Čili když vám broker umožní nakupovat s pákou 1:10, nakoupíte 10x větší objem než bez páky. To znamená i možnost 10 násobného zisku.
 • CFD lze obchodovat oběma směry: kontrakt na růst ceny se označuje jako Long, neboli dlouhá pozice. Kontrakt na pokles ceny se nazývá Short, tzv. krátká pozice.
 • Brokeři poskytují propracované obchodní platformy, které zjednodušují a zrychlují obchodování.

Negativa obchodování s CFD deriváty

Obchodování s CFD obecně přináší i řadu rizik. Nevěnovat jim dostatečnou pozornost může způsobit velké finanční ztráty. U kryptoměn to platí dvojnásob. Zmíním tedy hlavní rizika:

 • Pákový efekt. Tak jako páka umožňuje vysoké zisky, může i znamenat při nepříznivém vývoji cen vysoké ztráty. Dokonce, i když jsou tržní podmínky poměrně klidné.
 • Riziko protistrany. Broker je zprostředkovatel a v podstatě i vlastník obchodu. Jsme tedy plně v jeho rukou.
 • Riziko likvidity. Společnosti jsou napojeny na poskytovatele likvidity, existuje riziko neplnění ze strany poskytovatele likvidity, které je třeba brát v úvahu, i když je těžké poskytovatele identifikovat.
 • Vysoká volatilita. Trhy s kryptoměnami jsou velmi citlivé na různé externí vlivy, a proto jsou změny cen obvyklé, velké a rychlé.
 • Bonusy. Pozor na ně. Není všechno zlato, co se třpytí. Někdo je musí zaplatit.
 • Riziko osobnosti. Ne každý člověk je stejný. A obchodování s kryptoměnovými deriváty není vhodné pro každého.
 • Brokerské společnosti nejsou charita. Potřebují generovat zisky. Pamatujte na to.

Jak najít toho pravého brokera?

Pokud přemýšlíte o obchodování s CFD, výběr zprostředkovatele je velmi důležitý.

Mé rady by vám mohli při výběru pomoci:

1. Vybírejte výhradně mezi regulovanými brokery. Mají reálnou adresu i strukturu. U nich je riziko obchodování významně sníženo. Naštěstí v současnosti je na výběr dostatek možností.

2. Nedejte se zlákat vysokými bonusy. Přečtěte si podmínky jejich použití. Většinou slouží k tomu, aby vás motivovaly k co největším vkladům. Výběry zisků z nich bývají značně omezovány.

3. Důkladně si projděte dostupné recenze a reference. Hlavně zkušenosti klientů s výplatou zisků. Také, jak často mění brokeři podmínky obchodu a jak přistupují k vysoké volatilitě. Je nepříjemné, když obchodujete svou strategii a broker vám pozastaví obchodování na neurčito.

4. Pokud nemáte dostatečné jazykové znalosti, soustřeďte se na společnosti, které mají českou mutaci. Nestane se vám, že odsouhlasíte nevýhodné podmínky.

5. Najděte si platformu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nejvíce používané jsou MT4 a MT5, každý broker má WEB platformu. Najdete určitě několik brokerů, jenž mají svou vlastní.

6. Prostudujte obchodní podmínky. Zabere to určitý čas, ale můžete se vyhnout nepříjemným překvapením.

7. Poznejte náklady na obchod. Každý obchod, který zrealizujete, bude zatížen různými poplatky, spread, swap, komise a jiné. Ještě před zadáním obchodního příkazu mějte sečteny všechny náklady na něj. Ovlivňují vaše zisky i ztráty.

8. Zjistěte, jak dlouho můžete držet otevřenou pozici. Vzhledem k povaze kryptotrhu je to jeden z nejdůležitějších parametrů. Pokud můžete držet pozici jen do konce týdne a pak bude automaticky zavřená, nedává vám to mnoho šancí na úspěch.

9. Otestujte rychlost exekuce příkazů. Je nepřijatelné, aby exekuce příkazu trvala více než tři minuty. Za takový čas se vám otevře pozice jinde, než jste měli v plánu. Podle zákonu schválnosti vás pošle většinou do ztráty. Pomalá exekuce naznačuje i problémy s likviditou.

10. Na odzkoušení obchodování využijte v maximální míře demo účty. Je však třeba vzít na vědomí, že na demo účtu se můžete naučit technikám, strategiím, vybrat si instrumenty, ale až obchody na reálném účtu a s vlastními investicemi prověří vaši schopnost vydělávat na kryptoměnových párech.

Co dodat na závěr?

Láká vás dobrodružství obchodovat s altcoinovými deriváty a máte vybraného brokera, odpovězte si ještě na několik otázek:

 • Mám schopnost snášet 100% ztráty všech investovaných prostředků?
 • Mám vysokou toleranci vůči riziku?
 • Rozhoduji se pragmaticky?
 • Jednám disciplinovaně?

Pokud jsou vaše odpovědi kladné, můžete začít. Možná se právě vy stanete jedním z mála úspěšných traderů. Je to cesta dlouhá, náročná, ale vzrušující. Nakonec mi zbývá jen popřát: Hodně štěstí, přátelé.

V tomto článku vám chci poskytnout svůj pohled, na základě vlastních zkušeností.

O kryptoměnách a obchodování vás budeme informovat i v dalších článcích.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
TraderCZ

Pěkný článek. Pro mě, jako malého investora, je cfd obchodování velmi výhodné, protože díky finanční páce mohu investovat do kryptoměn i s malým kapitálem. Množství investorů zase neuváženě riskuje když nepoužívá Stop Loss.

Agent CZ

Zdravim, jj moc pekny clanek. Množství investorů zase neuváženě riskuje když nepoužívá Stop Loss. :)))) Obavam se ze tito investori nemaji na trhu vubec co delat a rad bych nejakeho potkal :)))
Chybi mi tu jedna dulezita vec: Je to cesta dlouhá, náročná, ale vzrušující. Nepise se tu uz o zaboru vaseho casu… Zvazte jestli mate 5 let casu studovat 8 a vic hodin denne vcetne weekendu a jestli mate natolik tolerantni partnerku, ktera se smiri s tim ,ze o vas na 5 let kompletne prijde… a pokud vse nebudete davat za 1+ tak nikdy nebudete profitable na dlouhou distance to vam muzu zarucit.. Forex chyby neodpousti… 88% lidi prijde o cely vklad do 3 mesicu… :)) Trvalo mi neskutecne dlouho nez jsem se stal profitable a nasel svuj styl ktery mi sedi … krev a pot by se dali merit na tankery…. obavam se ze bez vynikajich ucitelu bych to v zivote sam nikdy nedal …. nic neni zadarmo.. verte mi

spot_img