Existuje potenciální souvislost mezi BTC, Facebookem a Teslou?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Pokud jde o Facebook, Bitcoin a Teslu, zdá se, že všechny tři něco spojuje. Bitcoin je primární kryptoměna vytvořená v roce 2008. Vedla k vytvoření dalších digitálních měn, jako jsou Ethereum, Ripple a EOS.

Facebook a Tesla a BTC: Co je spojuje?

Pokud jde o Facebook, Bitcoin a vztah, který tyto dvě entity sdílejí, Facebook byl jasně inspirován Bitcoinem a kryptoprostorem k vytvoření vlastní digitální měny. Se jménem Libra, která by sloužila jako globální měna a mohla by být použita k nákupu zboží i služeb prostřednictvím Facebooku.

Pokud jde o Teslu, je zřejmé, že existuje korelace mezi akciemi Tesly a Bitcoinem v tom, že kdykoli se zdá, že Tesla jde nahoru, Bitcoin též a naopak. Generální ředitel automobilové společnosti Elon Musk byl navíc velkým zastáncem Bitcoinu a kryptoměn, přestože nikdy žádné údajně nedržel.

Podle Chamathiho Palihapitiyi existují silné vazby mezi všemi třemi zmíněnými aktivy. Jako bývalý viceprezident Facebooku byl Palihapitiya součástí původního manažerského týmu a chápe, jak platforma funguje od začátku do konce. Věří, že mnoho věcí mělo být v počátcích Facebooku uděláno jinak, a zatímco společnost sociálních médií je nyní velmi úspěšná, cesta k tomu rozhodně nebyla snadná.

V nedávném rozhovoru řekl:

“Myslím, že jsme měli být na burze o rok nebo dva dříve. Kdybychom to udělali, byli bychom nuceni věnovat pozornost přechodu na mobilní zařízení dříve. V roce 2014 jsem učinil velké rozhodnutí prodat všechny své Facebook akcie.”

Rostoucí společnost

Je zajímavé slyšet, že z Facebooku odešel jako akcionář, vzhledem k tomu, že o dva roky později v roce 2016 měl akcie v Tesle, která se od té doby stala docela masivním konglomerátem. Akcie společnosti vzrostly během pandemie COVID-19 na nebývalé úrovně podle něj se společnost v nadcházející budoucnosti stane entitou v hodnotě 1 bilionu dolarů.

Říká:

“Podle mého názoru je nyní Tesla na pochodu smrti a je největší společností na světě. Bude to v měřítku Apple, pravděpodobně větší než Amazon.”

Jeho myšlenky na Bitcoin jsou mnohem jednodušší vzhledem k tomu, že prodal všechny své bitcoiny a nyní se rozhodl investovat pouze do společností, které se zabývají bitcoiny a kryptoměnami. Rychle však zmínil, že kryptoměna je „opravdu dobré místo“, a že věří, že je součástí obrovské finanční vlny, která přinese monstrózní změnu.

Závěr

Nelze popřít, že jak Bitcoin, tak Facebook a Tesla mají některé věci společné. Najdou se mezi vámi i ti, kteří investovali do akcií Tesly nebo Facebooku?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: