Evropa na vrcholu kryptoměnových investic

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle nedávné zprávy Chainalysis se země střední, severní a západní Evropy (CNWE) staly největší kryptoměnovou velmocí na světě. Za poslední rok region získal kryptoměny v hodnotě více než 1 bilion dolarů a tato částka představuje 25 % veškeré globální krypto aktivity.

CNWE se v loňském průzkumu umístila na druhém místě. Obrovský růst, který byl zahájen v červenci 2020, však letos posunul Evropu na vrchol.

Přestože se zvýšila i maloobchodní aktivita, většinu transakcí táhly institucionální investice, přičemž 50 % svých investic směřovaly do DeFi projektů.

evropský podíl na kryptoměnách

DeFi pohání evropský krypto růst

CNWE zaznamenala velký růst objemu transakcí ve všech kryptoměnách a typech služeb, ale zejména v protokolech DeFi. Podle Chainalysis byl růst převážně důsledkem přílivu institucionálních investic, signalizovaného velkými transakcemi. Od července 2020 došlo k nárůstu krypto převodů v hodnotě 10 milionů dolarů.

Hodnota institucionálních krypto transakcí vzrostla z 1,4 miliardy USD v červenci 2020 na 46,3 miliardy USD v červnu 2021. Mezi tímto obdobím měla Velká Británie největší hodnotu krypto transakcí v Evropě na 170 miliard USD. Z této částky obdržely protokoly DeFi 49 %.
K tomuto růstu se vyjádřil senior marketingový manažer Chainalysis Henry Updegrave. 
“Růst ve Velké Británii je tažen převážně rostoucími institucionálními investicemi, založenými na velkých převodech, které řídí většinu objemu transakcí,”
Mezi prvních pět zemí patří také Francie, Německo, Nizozemsko a Švýcarsko.

Data Chainalysis odhalila, že za posledních 12 měsíců většina velkých převodů institucionální velikosti směřovala na platformy DeFi. Většina z těchto velkých institucionálních převodů byla provedena na Ethereu a zabalena ve WETH. WETH je token ERC-20 stejné hodnoty jako Ethereum a běžně se používá v protokolech DeFi.

evropské kryptoburzy

“Protokoly DeFi představují tři až čtyři z pěti nejlepších služeb za většinu měsíců, přičemž často se objevují Uniswap, Instadapp a dydx. Binance a Coinbase zatím zůstávají nejoblíbenějšími centralizovanými burzami.“

Vysvětlili vědci.

Decentralizované finance přerostly v mnohamiliardové odvětví. Popularita trhu DeFi je docela viditelná z institucionálních trendů v Evropě a podobný trend lze vidět i v USA.

Měny obchodované v evropských zemích

Mezi evropskými zeměmi vedla s velkým náskokem Velká Británie, následovaná Francií a Německem.

Kombinace Ethereum a WETH tvoří nejoblíbenější kryptoměnu téměř v každé zemi. Bitcoin tvoří 27 % hodnoty transakcí ve Velké Británii, zatímco Ethereum a WETH tvoří 40 %. V Německu tvoří bitcoiny 28 % objemu transakcí, zatímco Ethereum a WETH tvoří 36 %. Francie však věnuje pouze 20 % objemu transakcí bitcoinu a 45 % ethereu a WETH.

Celkový limit trhu s kryptoměnami ze serveru TradingView.com

Celkový limit kryptoměnového trhu na 1,84 bilionu USD | Zdroj: Crypto Total Market Cap od TradingView.com

Využití stablecoinů se ve většině zemí trvale pohybuje mezi 25  % a 30 % veškerého objemu transakcí. U odlehlých míst, jako je Monako, však stablecoiny představují 39 % veškeré kryptoaktivity. Využití altcoinu je také ve většině regionů stabilní na 8 % až 11 %.

Závěr

Jak je vidět, v Evropě se institucionální investoři čím dál více přesouvají do kryptoměn. Pokud zde budou vytvořeny i kvalitní regulační rámce, adopce bude jen kvést.

Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro
Hodnocení článku :
     

Výborný článek.

Milos
Hodnocení článku :
     

Hezký článek, ještě lepší mapa 😉 Trochu retro…

spot_img