30.09.21 Technická analýza BTC/USD – dolar drtí Bitcoin

3.8
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jsem ještě včera přidal krátký update do včerejší analýzy na Bitcoin (BTC), dolarový index definitivně prorazil skrze klíčovou rezistenci. Z Bitcoinu bylo posledních pár dní znát, že trh k odrazu jaksi směřoval. Ta obrana 42 000 USD byla zcela zřetelná, takže dalším logickým krokem byl odraz up. Jenomže dolarový index měl zrovna rally, což krypto nesmírně dusilo. Ta masivní vlna nákupních spekulací holt markantně zeslábla – více se tomu budu dnes věnovat ve večerním streamu.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se tedy týče včerejška, objemy byly na naprostém minimu, kurz měl stále tendenci se tlačit dolů. Už to ale nemělo velkou sílu a bylo z toho znát, že setrvačnost chybí. Musím ale uznat, že se ten tlak na support držel docela dlouho. Navíc je Bitcoin pořád pod velkým rizikem, že ta tlačenka na klíčový support bude pokračovat a tentokrát s větším úsilím.

BTC

Ta prodleva byla podle mého názoru způsobená právě tou rally na dolarovém indexu. Jakmile se dolarový index „uklidnil“ Bitcoin během relativně krátké doby povyrostl o pár procent. Žádná velká pumpa, ale aspoň něco. Třeba sledujeme právě začátek vlny up. Je ovšem nanejvýš důležité, abychom sledovali DXY.

V případě, že dolarový index bude každý den dělat 0,5 – 1 %, je to velký problém. V podstatě to znemožní jakýkoliv stabilní růst a museli bychom se smířit s občasnými skoky nahoru. Leč po tom rally, co DXY udělalo, by mohlo alespoň ke konsolidaci dojít.

Závěrem

Více se trhem v textové analýze zabývat nechci. Mám toho v hlavě stejně tolik, že bude lepší si vše rozebrat ve večerním streamu. Zatím sledujte na Bitcoinu ten zakreslený pattern a pokud uvidíte breakout, všímejte si i objemů. Pokud jsou slabé, je vysoká šance, že to na první rezistenci kolem 47 000 USD padne.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: