Ethereum reaguje na blížící se hard fork růstem ceny

5
(6)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Již ve středu 12. dubna by měl nastat hard fork blockchainu Ethereum. Ten plně dokončí přechod na koncept Proof-of-Stake (PoS) a umožní výběry uzamčených tokenů. Takových tokenů je dnes více než 18 milionů a jejich hodnota přesahuje 34,5 miliardy USD. Cena tokenů (ETH) reaguje na blížící se událost postupným růstem a některé ukazatele naznačují možnost brzkého rapidního růstu až na 3 000 USD.

Ethereum je po bitcoinu druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace. Tento týden se podařilo na chvíli dosáhnout ceny 1 944 USD, což je nejvyšší úroveň od loňského srpna. Při pohledu na kryptoměnové deriváty je vidět předpoklad obchodníků pro další růst. Call opce Etherea (25-delta) jsou draží než put opce. To vždy naznačuje předpokládaný růst ceny.

Will Tamplin, senior analytik Fairlead Strategies, odhaduje otestování rezistence kolem 2 000 USD. Podporu pak vidí až kolem 1 670 USD. Vše se bude odvíjet od nálady na trhu a i vývoji ceny bitcoinu. Ten v současné době silně koreluje s vývojem ceny zlata a opět se tak vrací označení „digitální zlato“.

Závěr

Hard fork Shanghai, nebo někdy také označovaný Shapella, přinese možnost validátorům vybrat jejich uzamčené tokeny. Systém ale zajistil, že nedojde k zaplavení trhu velkým množství tokenů. Tím by se mohla rapidně snížit cena s ohledem na přebytek nabídky. Validátoři mají ale v systému uzamčeno jen 32 tokenů. Zbytek mají většinou ve staking poolech. A budou to právě provozovatelé těchto poolů, kteří rozhodnou o možnosti výběru tokenů. Nějaké velké výkyvy ceny bych tedy příští středu neočekával.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img