Elon Musk opět čeří vody kolem Dogecoinu

4.8
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Cena Dogecoinu (DOGE) se ještě ani pořádně nevzpamatovala z posledního Muskova výstřelku a už je tu další povedený příspěvek na sociální síti Twitter. Tentokrát Elon Musk nabízí jeden milion Dogecoinů (cca 83 500 USD) tomu, kdo přinese důkaz o vlastnictví smaragdového dolu jeho rodinou.

Pro lepší pochopení celé záležitosti se musíme vrátit do roku 2014. Tehdy Musk poskytl rozhovor pro časopis Forbes a v něm zmínil historku ohledně otcova spoluvlastnického podílu na smaragdovém dole v Zambii. A na něj se často v internetových diskuzích lidé odkazují. Je zajímavé, že citovaný článek není na stránkách Forbesu k nalezení.

Naštěstí máme internetové archivy a i Muskův otec v roce 2018 potvrdil informaci jako pravdivou. Má důkaz opravdu tu cenu nebo je to jen další způsob, jak zvýšit cenu Dogecoinu?

Narážky na důl jsou na sociálních sítích časté

Aktuálně diskuzi opět oživil populární influencer DogeDesigner, když nabídl svých 69 420 tokenů DOGE (cca 6 050 USD) médiím za důkaz o pravdivosti této historky. Musk zareagoval nabídkou milionu tokenů za tento důkaz.

Závěr

Tato sázka pomohla opět dostat Dogecoin na titulky médií a do trendů internetových diskuzí. Někteří ihned vidí průlom trendu a býčí scénář. Včera ale rostly relativně dobře všechny altcoiny. Primárně je táhlo Ethereum, které po úspěšném hard forku Shanghai hezky rostlo. Osobně bych této sázce přikládal jen malý význam a zdá se, že na cenu nebude mít vliv. Rozhodně ne takový jako výměna loga Twitteru.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

69, 420, CBDoge, … 🙄 Jak laciné 🥱

Vojtech

😃

spot_img