Elon Musk: Kryptoměna je pravděpodobně „budoucí měnou Země“

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nejbohatší člověk světa se opět podělil o své myšlenky ohledně kryptoměn. V rozhovoru se skupinou fanoušků v LA Elon Musk řekl, že si myslí, že krypto může být „budoucí měnou Země“.

Elona Muska netřeba představovat, tento americký podnikatel, vynálezce a inženýr založil kosmickou společnost SpaceX, vlastní automobilku Tesla a jeho vliv na společnost je mnohdy až neuvěřitelný. Zejména pokud jde o kryptoměny.

Elon si rovněž myslí, že krypto může být budoucnost, v nedávném rozhovoru však přiznal, že si není jistý, zdali tou vítěznou měnou bude zrovna Dogecoin. Varoval také před investováním do spekulativní třídy aktiv.

Elon Musk objasnil svůj postoj ke kryptoměnám

Během včerejška se na světě objevil videoklip, ve kterém Musk odpovídal na otázky fanoušků o kryptoměnách, kde mimo jiné uvedl:

„Je velká šance, že kryptoměna je budoucí měnou Země.“

Klip byl pořízen v pátek v noci před LA restaurantem BOA Steakhouse. Musk se zde podělil o své myšlenky a podepsal autogramy fanouškům.

Řekl, že z dlouhodobého hlediska může existovat „více“ kryptoměn. Varoval ale před riziky investování do spekulativní třídy aktiv. Jeden z fanoušků se ptal: „Takže disponibilní příjem je v pořádku?“ Musk odpověděl tím, že na něj naléhal, aby „nevsázel farmu na krypto“.

A co Dogecoin?

Když padl dotaz na Dogecoin, řekl jen, že „osud miluje ironii“, přičemž odkazoval na vznik měny jako na vtipný projekt. Musk použil stejnou frázi ve streamu Clubhouse minulý týden. Během této diskuse uvedl, že Bitcoin je blízko k dosažení „širokého přijetí“.

Musk je známý svou obhajobou kryptoměn, zejména Dogecoinu. Několik příspěvků na jeho stránce na Twitteru pomohlo napumpovat cenu tokenu o 20 %, přičemž na to reagoval i Bitcoin.

Závěr

Doposud byly Muskovy názory na kryptoměny chápány převážně jako vtip nebo nadsázka. Na základě zveřejnění jeho videoklipu je však zřejmé, že to s kryptem myslí vážně a jeho slova o budoucnosti jsou více než skutečná. Nyní pronikla na veřejnost informace, že Tesla investovala 1,5 mld. USD do Bitcoinu, a cena tohoto aktiva letí prudce vzhůru. Takže uvidíme za pár let, zdali se jeho vize naplní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: