Elegantní nápad, který se nikdy nestane – tvrdí o Libře Jamie Dimon

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Trezor varuje uživatele před zneužitím své identity na Google Play • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Většina altcoinů napodobila minulý týden výkon...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jamie Dimon zastává funkci generálního ředitele jedné z největších bank na světě, JPMorgan Chase. Před nedávnem prohlásil směrem k plánované kryptoměně od Facebooku, že je to “velmi elegantní nápad, který se nikdy neuskuteční.”

JPMorgan vs. Facebook

Jamie Dimon přednesl své komentáře k Libře během projevu na konferenci Institute of Internation Finance konaném v pátek 18. října. Dimon zcela potvrdil svůj negativní postoj k této kryptoměně od Facebooku.

Na konferenci obrátil pak veškerou konverzaci na vlastní stablecoin bankovní společnosti JPM Coin. Společnost letos vynaložila na technologický vývoj přes 11 miliard dolarů. JPM Coin nabízí tři základní funkce; přeshraniční platby pro velké korporátní firmy, transakce s cennými papíry a blockchain společnosti JPMorgan.

Dimon se negativně vyjádřil k Libře již v minulosti, kdy řekl, že Libra v dohledné budoucnosti nepředstavuje žádnou hrozbu. Myšlenka Libry údajně podle Dimona není jedinečná a nevidí v ní potenciál.

Problém Libry s regulátory

Řada členů asociace Callibra jako jsou Visa, eBay, Mastercard či PayPal pomalu opouštějí  projekt Libra. Společnosti jsou pod tlakem regulátorů v USA a oficiálně nechtějí zůstávat v asociaci, protože není “v souladu s americkými regulačními standardy proti praní špinavých peněz.”

Člen Federálního rezervního systému Spojených států amerických, Lael Brainard, dokonce zdůraznil, že Libra by mohla představovat rizika pro spotřebitele. Důvodem jsou nejasnosti ohledně práv na podkladová aktiva tokenu a celkový systém Libry, který není dostatečně transparentní, podle regulátorů.

Závěr

Zda jsou slova Dimona pravdivá nebo jen hájí vlastní JPM Coin, nemůžeme s jistotou určit. Spuštění Libry se plánuje na duben 2020, a co vše přinese pro kryptosvět, na to si musíme zatím počkat. Každopádně Libra na sebe strhla velkou pozornost i mimo kryptokomunitu a pro kryptoměny to znamená zvýšený zájem i v případě, když by na realizaci nedošlo.

Co číst dále

[Zprávy] • Binance nabízí obchodování na 125x páku • HTC Exodus 1s podporuje full node BTC • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře