EL Salvador slaví black friday po svém a nakupuje 100 BTC “ve slevě”

5
(1)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

El Salvador, ještě dosud mnohým neznáma země, nyní týden co týden plní titulky novin. A dnes tomu není jinak. Ono už i ty noviny nejsou nejlevnější… O tom ale až na konci článku.

El Salvador dokupuje 100 BTC na black friday

Ano, nenakoupili je samozřejmě na nějakém slevovém portálu, ale na burze. Cena BTC se včera propadla, a tak této šance využili pro další přikoupení Bitcoinu.

Aktuálně drží už celkem 1 220 BTC v hodnotě zhruba 66,3 milionů $ (při cene 54 000 $). Aktivum se jim tak povedlo nakoupit zhruba o 20% levněji, než několik dní dříve.

Salvadorský prezident Nayib Bukele tímto uskutečnil nákup BTC za něco kolem 5 milionů dolarů.

V pátečním tweetu prezident El Salvadoru uvedl, že koupil 100 bitcoinů ( BTC ) po výprodejích na globálním trhu v reakci na novou variantu COVID-19 objevenou v Jižní Africe.

Nedávno prezident také odhalil záměr vybudovat v El Salvadoru Bitcoinové město, více o tomto jsme napsali ZDE.

Latinskoamerický Salvador dříve oznámil další iniciativu související s bitcoinovými zisky pocházejícími z tohoto aktiva. Z Bitcoinových profitů má v plánu také postavit 20 škol.

Ne všichni z BTC iniciativ jásají

Mnoho obyvatel Salvadoru se v poslední době ale z krypto iniciativ neraduje. V září obyvatelé pochodující hlavním městem zničili jeden z kiosků Chivo (jejich státní BTC peněženka) a další znehodnotili sprejerskými malůvkami mířenými proti BTC. Demonstrace proti zákonu o povinném zavedení BTC v tomto státě byly podporovány i ze stran důchodců, veteránů, invalidních důchodců, apod.

A co ty noviny z EL Salvadoru

Ano, El Salvadorské noviny jsou plné Bitconové tematiky. Ať už schválení BTC jako měny, či plány na vybudování města. Každé takovéto noviny za 25 centů jsou nyní velice cenným artefaktem. Ty nejlevnější si nyní lze koupit asi za 100 USD! Tak až budete v El Salvadoru, a zrovna něco zas vymyslí, nezapomeňte si dovézt balík novin 😀

el-salvador-noviny

Chcete napsat také nějaký článek a přispět nějakou zajímavostí? Můžete jej napsat ZDE a my jej ihned vydáme 🙂

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: