Salvador plánuje postavit z bitcoinových zisků 20 škol

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Latinskoamerický Salvador oznámil další iniciativu související s bitcoinovými zisky pocházejícími z tohoto aktiva. Vláda použije přebytek ze svého účtu Bitcoin Trust, aby vystavěla 20 „bitcoinových škol“.

Salvador staví 20 bitcoinových škol

Vláda El Salvadoru se pouští do svého dalšího projektu souvisejícího s bitcoiny, který zahrnuje budování škol s využitím zisků, které národ díky BTC vydělal. Informace o výstavbě škol poskytl tiskový tajemník prezidenta Nayib Bukeleho.

„Když byl tento projekt zahájen, nevydělali jsme na FIDEBITCOIN (státní Bitcoin Trust) tolik peněz, jako jsme vydělali nyní. Proto jsme se rozhodli vytvořit prvních 20 bitcoinových škol.“

Bukeleho mluvčí také uvedl, že zisky z předchozích nákupů BTC půjdou ve prospěch lidí a nový projekt se nedotkne žádných salvadorských daní. Tamní média uvádí, že výstavba 20 nových škol podpoří rozšíření vzdělání v oblasti kryptoměn pro místní obyvatele. Projekt bude součástí programu My New School.

Dne 7. září letošního roku se Salvador stal první zemí na světě, který přijímá Bitcoin jako své zákonné platidlo. El Salvador v současnosti vlastní 1 120 BTC, přesto se přijetí Bitcoinu v zemi nesetkalo u všech obyvatel s radostí. Přijetí BTV v Salvadoru kritizoval například i Vitalik Buterin.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 547 USD dle KMC.

Závěr

Salvador již začátkem minulého měsíce oznámil, že postaví z bitcoinových zisků největší veterinární kliniku v zemi. Nyní salvadorská vláda plánuje postavit 20 škol. Jaké projekty podle vás vzniknou příště? Celou zprávu DiarioLaHuealla si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Hlavně by to měli investovat do lidí, kvůli nim se tohle přece vymyslelo, aby měli co žrát a měli kde pracovat a ne aby se za ty prachy stavěly obří nemocnice pro čokly a podobné NESMYSLY, které těm lidem nepomůžou.

Reklama: