Cena sentimentu: 20 nejdiskutovanějších a nejpopulárnějších altcoinů na Twitteru

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Seznam obsahuje nejdiskutovanější nové coiny, které se objevily na hlavních burzách v letech 2019 až 2020. V tabulce je uvedeno několik známých mincí, včetně WRX, HNS, COTI, BTT, MATIC a dalších. Illia, tajemná autorka kanálu Telegram Analytics, představila statistiky z března 2020.

Co lze na seznamu najít

Podle statistik získává WazirX (WRX) celých 9,9 % zmínek. Poté tu je Handshake (HNS), který v posledních několika hodinách pěkně povyrostl, stejně jako WazirX. Tyto dva coiny byly zalistovány v únoru 2020, ale už si získaly mezi obchodníky slušnou reputaci a jejich zájem. Poté jsou na seznamu COTI a Matic, které si připsaly 5,5 % a 5,3 %. Pátým je seznamu je BitTorrent (BTT), který představuje 4,8 % z uvedených podílů. Stojí za povšimnutí, že OGN nedávno poskočil z dvacátého místa až na místo šesté.

Teoretici ceny BTC tvrdí, že se zmínky na Twitteru shodují s cenou

Vědci z eToro tvrdí, že čím více lidí zmiňuje coiny na Twitteru, tím více jejich cena stoupá. Burza eToro ohlásila partnerství s firmou pro analýzu dat, TIE, aby mohla nabídnout novou metriku pro longy.

Sleduje, kolik zmínek je o daném coinu a poté odhaduje další pohyby cen. Analýza sentimentu uživatelů Twitteru je něco, co za to stojí, ​​tvrdí Joshua Frank, generální ředitel TIE. Říká, že to není lov, který udržuje vysoké ceny coinů. Jsou to názory a uznání lidí.

“Twitter je druh epicentra kryptovesmíru. Hodnota kryptografu není zásadním faktorem. Nejsou žádné výdělky, žádné dividendy, žádné příjmy. Krypto zůstává třídou aktiv řízenou moudrostí davu.”

Ve skutečnosti se zdá, že mnoho kryptoinfluencerů si na Twitteru prostě libuje. Vydávají tuny obsahu a příspěvků a vy si jen všimnete upozornění.

Praxe je stará, ale má nedostatky

Trendy Twitteru hrají hlavní roli při rychlé orientaci. Ještě předtím, než je něco ve zprávách, je to již na Twitteru. V prostoru je však mnoho robotů a manipulátorů cen. Podle vědců z TIE:

“Odstraňujeme asi 90 % tweetů, protože si myslíme, že pocházejí od robotů nebo lidí, kteří se snaží manipulovat s trhem.”

Je děsivé, že až 90 % kryptoúčtů na Twitteru by mohly být účty pro manipulaci. Zažili jsme však již mnoho případů, kdy se sentiment skutečně shodoval s dynamikou cen. Například již v roce 2013 analytik “Levelsio” předpovídal pohyb ceny BTC pomocí Twitteru.

Závěr

Twitter je mocný nástroj. Je to rychlá sociální síť, na které najdete mnoho zábavy, ponaučení, politiky, ale také třeba investičních rad. Pokud používáte Twitter, koho z kryptoinfluencerů, investorů nebo kryptobaronů sledujete?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img