[Polední zprávy] • Na trhy míří další USDC za 20 mil. USD • eToro plánuje vydat vlastní debetní kartu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Na trzích došlo dnes k otočení trendu a korekcím cen. Bitcoin zatím nezdolal hranici 8 800 USD a nyní se pohybuje pod ní. Také většina altcoinů dnes lehce ztrácí. I přesto ale vzrostla celková tržní kapitalizace na téměř 240 mld. USD.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: DASH a LTC, BTC/USD a přehled trhů za 15. 1.

Kryptoměny

Regulace

Kryptoburzy / banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Na trhy míří další USDC za 20 mil. USD

USD Coin (USDC) je podle tržní kapitalizace druhým největším stablecoinem. S podporou Coinbase a Circle je aktivum konkurentem Tetheru (USDT). Whale Alert informoval, že právě bylo vydáno dalších 20 milionů USDC v hodnotě 20 mil. USD.

Maduro: Všechny lety musí platit za palivo v Petru

Venezuelský prezident Nicolas Maduro prohlásil, že všechny lety ze země musí zaplatit za palivo ve státní kryptoměně Petro, která je krytá venezuelskou ropou. Petro mohou aerolinky údajně vyměnit za kteroukoliv fiat měnu, včetně USD. Opatření má za cíl získat více prostředků pro stát a obejít americké sankce.

Evropský regulátor ESMA chce letos sjednotit regulace kryptoměn v EU

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) nedávno vydal svůj plán na období 2020–2022, v němž podrobně popisuje, jak se pokusí integrovat společnou regulaci kryptoměn v Evropské unii. Jak již bylo zmíněno, je velmi nepravděpodobné, že by se orgán ESMA zaměřil na cokoli technického, co se týče kryptoměn nebo na zákaz ICO, IEO nebo STO přicházejících na trh v budoucnosti. S největší pravděpodobností se však zaměří na způsob nakládání s informacemi o obchodování s kryptoměnami v Evropské unii. Pravděpodobně nejlepší model v současné době patří Spojenému království, které povoluje veškeré kryptoaktivity v zemi, ale tu a tam si vyžádá další informace od místních kryptofirem.

eToro plánuje vydat vlastní debetní kartu

eToro, platforma, která umožňuje svým zákazníkům investovat do jakýchkoliv aktiv, které chtějí, od akcií a komodit po kryptoaktiva, plánuje v tomto roce začít vydávat debetní karty a rozšířit své aktivity i na USA, Jižní Afriku a Hongkong.

Realitní firma využila blockchain k nákupu nemovitosti ve Švýcarsku za 134 mil. USD

Budova na prestižní Banhofstrasse v Curychu ve Švýcarsku byla dnes úspěšně tokenizována a prodána na blockchainu. Novým vlastníkem budovy je švýcarská realitní společnost BrickMarket. Společnost vydala krypto tokeny kryté dluhopisy, které obrazně představují „podíly“ vlastnictví budovy.

Výzkum: Využitím blockchainu by mohly UAE ušetřit 3 miliardy USD

Integrací řešení založených na blockchainu může UAE výrazně snížit administrativu tím, že odstraní 77 milionů pracovních hodin a 398 milionů dokumentů. Emiráty mají asi 80% svých podniků již zapojených do využívání technologie blockchainu. Spojené arabské emiráty mají relativně silný a pozitivní regulační rámec pro kryptoměny a blockchain.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img