Důležité události na trhu kryptoměn z uplynulých dnů

5
(2)

OpenSea upozorňuje na možné narušení bezpečnosti, člen představenstva společnosti NewCo Celsius odstoupil, venezuelské úřady našly při policejní razii těžaře bitcoinů a další novinky.

Opensea varuje uživatele API před narušením bezpečnosti třetí stranou

Tržiště s nonfungible tokeny (NFT) OpenSea varovalo uživatele, že u jednoho z jeho dodavatelů třetích stran došlo k bezpečnostnímu incidentu. Ten mohl odhalit klíče API uživatelů OpenSea.

Platforma uvedla, že neočekává, že by bezpečnostní incident měl bezprostřední dopad na uživatele, kteří se chtějí na platformu integrovat, vyplývá z nedávného e-mailu.

Zdroj: twitter.com

„Váš klíč však mohou používat externí strany, které využijí jeho přidělený rychlostní limit,“ vysvětlila společnost OpenSea.

Klíč API (Application Programming Interface) je kód, který slouží k identifikaci aplikace nebo uživatele a používá se k ověřování v počítačových aplikacích. Podle společnosti OpenSea její rozhraní API pomáhá vývojářům vytvářet zkušenosti s využitím NFT a jejích dat na trhu.

Firma OpenSea vyzvala své uživatele, aby okamžitě znehodnotili svůj stávající klíč a nahradili jej nově vygenerovaným klíčem. Ten bude mít stejná oprávnění a omezení rychlosti jako stávající klíče.

Platnost stávajících klíčů vyprší 2. října, potvrdila společnost OpenSea.

Společnost OpenSea nezveřejnila, kolika uživatelů se narušení bezpečnosti týkalo a jaké další informace mohli útočníci shromáždit.

Dne 20. září zveřejnila společnost Nansen, která se zabývá analýzou blockchainu, podobné narušení, v jehož důsledku uživatelé přišli o e-maily, hesla a adresy blockchainu.

Zdroj: twitter.com

Společnost Nansen uvedla, že během prvních 48 hodin narušení bezpečnosti bylo zasaženo pouze 6,8 % jejích uživatelů.

Obě narušení bezpečnosti přiměla některé členy komunity k úvahám, zda spolu incidenty souvisejí.

Zakladatel společnosti Arrington Capital odchází ze společnosti Celsius NewCo

Zakladatel společnosti Arrington Capital Michael Arrington potvrdil, že již nebude členem představenstva společnosti NewCo, která bude nakonec vlastněna věřiteli společnosti Celsius a spravována společností Fahrenheit.

V příspěvku na X ze dne 24. září Arrington uvedl, že o změnu požádal, ale důvody neuvedl.

Podle oznámení z 23. září Arringtonovu pozici v představenstvu NewCo místo něj obsadí Ravi Kaza, investor a poradce společnosti Arrington Capital.

Zdroj: twitter.com

Společnosti U.S. Bitcoin Corp, Arrington Capital, Proof Group, Steven Kokinos a Ravi Kaza poskytnou kapitál, manažerský tým a technologie potřebné k rozjezdu nové společnosti, který proběhne v souladu s bankrotovým plánem společnosti Celsius podle kapitoly 11.

Arrington – který rovněž založil TechCrunch – nezveřejnil, proč se přesně rozhodl odejít, ale přiznal, že několik neshod ho nakonec přimělo k tomu, aby se sám odvolal z představenstva.

Nesouhlasím s některými rozhodnutími týkajícími se složení rady a zejména pozorovatelů rady. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl odvolat se z představenstva.

– Michael Arrington, zdroj: cointelegraph.com

Zakladatel společnosti Arrington Capital uvedl, že chce věřitele a akcionáře společnosti Celsius z konkurzního řízení podpořit i jinak.

Kromě toho, že nebudeme členem správní rady, bude naše investice a aktivní poradenská role prostřednictvím společnosti Fahrenheit pokračovat podle plánu.

– The Arrington Capital founder, zdroj: cointelegraph.com

Venezuelské úřady narazily při vězeňské razii na těžaře bitcoinů

Při nedávném policejním zátahu ve venezuelské věznici bylo podle zpráv zabaveno několik raketometů, nábojů, granátů i stroje na těžbu bitcoinů.

Zprávu o razii ve venezuelské věznici Tocoro potvrdil v prohlášení z 20. září venezuelský vojenský důstojník Domingo Hernández Lárez. Další podrobnosti však poskytla 21. září agentura France-Presse.

Agentura AFP uvedla, že 11 000 policistů a vojáků vtrhlo do věznice provozované venezuelským gangem Tren de Aragua. Mimo jiné objevili těžaře bitcoinů:

Úřady prozradily, že na místě činu zabavily bitcoinové stroje, odstřelovací pušky, výbušniny, raketomety a granáty.

– AFP, zdroj: cointelegraph.com

Začátkem měsíce našla chilská policie při razii v domě, o němž se domnívala, že je zapojený do obchodu s drogami, 19 strojů na těžbu bitcoinů. Uvedla tak místní média El Mostrador.

Platforma pro digitální aktiva Mixin Network utrpěla zneužití za 200 milionů dolarů

Kryptoměnová platforma Mixin Network uvádí, že její poskytovatel cloudových služeb se stal 23. září předmětem útoku. To mělo za následek ztrátu aktiv v mainnetu v odhadované výši 200 milionů dolarů.

V prohlášení z 25. září firma vysvětlila, že v důsledku toho byly dočasně pozastaveny služby vkladu a výběru.

Zdroj: twitter.com

„Po diskusi a dohodě mezi všemi uzly se tyto služby znovu otevřou, jakmile se potvrdí a opraví zranitelnosti. Během tohoto období nejsou převody ovlivněny,“ dodala platforma.

Společnost Mixin Network uvedla, že brzy oznámí svůj plán obnovy a že zakladatel Mixin Network Feng Xiaodong vysvětlí tento incident. Stane se tak ve veřejném livestreamu v mandarínštině 25. září v 5:00 UTC.

Blockchainová bezpečnostní firma SlowMist 25. září vysvětlila, že pomáhá při vyšetřování. Mixin Network také uvedla, že oslovila společnost Google, aby pomohla s vyšetřováním.

Zdroj: twitter.com

Mixin Network funguje jako peer-to-peer transakční síť pro digitální aktiva. Byla založená v roce 2017 a podle webových stránek firmy zajistila na své platformě hodnotu více než 1 miliardy dolarů.

Ostatní novinky

Advokátní kancelář Fenwick & West se sídlem ve Spojených státech je firmou, která dříve poskytovala služby již zaniklé kryptoměnové burze FTX. Této kanceláři se podařilo vyvrátit hromadnou žalobu. V podání z 21. září tvrdí, že nepomáhala při údajných podvodných aktivitách burzy.

Společnost Coinbase si v rámci expanze po Evropě zajistila od španělské centrální banky registraci pro boj proti praní špinavých peněz. Španělští uživatelé si budou moci ponechat úschovu svých kryptoaktiv na Coinbase a nadále nakupovat a prodávat kryptoaktiva v eurech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img