Důležité dění ze světa kryptoměn, co se v poslední době stalo na trhu

4
(2)

Právník říká, že šance SEC porazit Ripple jsou 2,3 %. Společnost Magic Eden pozastavila obchodování s BRC-20 na Ordinals kvůli obavám z dvojího utrácení.

Případ Ripple je u konce, říká právník podporující XRP

Právník Jeremy Hogan, který stojí na straně XRP, tipuje, že Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) má jen 2,3% šanci vyhrát svůj případ proti Ripplu. Stalo se tak poté, co minulý týden SEC naznačila, že zamítne žalobu proti dvěma vedoucím pracovníkům Ripplu.

„Pro všechny záměry a účely je případ Ripple vs. SEC u konce, uvedl právník podporující XRP v příspěvku z 22. října.

Zdroj: twitter.com

„Komise pro cenné papíry a burzy zbytek případu odložila, takže příští rok se žádný soud konat nebude,” řekl Hogan a dodal, že fakta byla stanovena a že se „neobjeví nic nového ani překvapivého.

Minulý týden právníci zastupující SEC uvedli, že plánuje zamítnout všechny žaloby proti generálnímu řediteli Ripple Bradu Garlinghouseovi. Zamítnout žaloby plánuje taky proti výkonnému předsedovi Chrisi Larsenovi. To CLO Ripple Stuart Alderoty považoval za „kapitulaci ze strany SEC.

Ve vlákně X Hogan uvedl, že očekává vynesení konečného rozsudku v roce 2024. Poznamenal však, že je možné i vyrovnání nebo odvolání jedné či obou stran.

Zdroj: twitter.com

Pokud by se SEC odvolala, měl by regulátor teoreticky 14,2% šanci na výhru, uvedl Hogan. Cesta SEC k vítězství však bude dlouhá a namáhavá a bude zahrnovat neuspokojení, vítězství v odvolacím řízení, absolvování dalších slyšení a poté vítězství v konečném odvolání předloženém společností Ripple. Pokud by se k němu vůbec dostalo.

„Vzhledem ke způsobu, jakým soudkyně napsala své usnesení, by odvolací soud musel vrátit případ soudci prvního stupně k DALŠÍM soudním zjištěním a rozhodnutím! Proto říkám, že pro všechny záměry a účely tento případ skončil.“

– Jeremy Hogan, zdroj: cointelegraph.com

„Šance na vítězství SEC je přesně 2,367 %. Stejná pravděpodobnost jako vítězství Jets v Super Bowlu!“ dodal Hogan.

SEC žádá o rozsudek pro zmeškání proti vnitřnímu obchodníkovi Coinbase

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vydala rozsudek pro zmeškání proti jedné ze tří osob zapojených do skandálu s obchodováním ve společnosti Coinbase.

Komise SEC uvedla, že žalovanému Sameeru Ramanimu bylo rozhodnutí doručeno 26. května 2023. Ramani však nepodal žádné písemné vyjádření ani jinou obranu proti žalobě nebo pozměněné žalobě podané regulačním orgánem pro cenné papíry.

„SEC proto zdvořile žádá soudního úředníka, aby proti žalovanému Ramanimu vydal rozsudek pro zmeškání,” uvedla SEC v podání z 19. října.

Komise pro cenné papíry a burzy ve své původní zprávě z 21. července 2022 uvedla, že „Ramani se v současné době pravděpodobně nachází v Indii.”

Regulátor cenných papírů ve své původní stížnosti vysvětloval proč je Ramani předvolán před soud. Ishan Wahi je bývalý manažer ve skupině Coinbase Assets and Investing Products. Ten údajně opakovaně předával svému bratrovi Nikhilovi a Ramanimu (blízkému příteli) podstatné neveřejné informace o načasování „oznámení o uvedení produktů na burzu“ společnosti Coinbase.

Nikhil a Ramani tyto informace využili k obchodování před několika oznámeními o uvedení na burzu. Tím vydělali nejméně 1,1 milionu USD na nezákonných ziscích, tvrdí SEC.

Bratři Wahiové se koncem května dohodli se SEC na vyrovnání poté, co Ishan Wahi v únoru přiznal vinu ve dvou bodech obžaloby ze spiknutí za účelem spáchání podvodu.

Magic Eden pozastavuje obchodování s BRC-20, protože komunita alarmuje kvůli dvojím výdajům

Magic Eden pozastavuje obchodování s BRC-20, protože komunita alarmuje kvůli dvojímu utrácení.

Tržiště s nonfungible tokeny (NFT) Magic Eden pozastavilo obchodování s BRC-20 na Ordinals. Stalo se tak kvůli obavám komunity z rizika dvojího utrácení.

Dočasně jsme pozastavili obchodování s BRC-20, abychom co nejlépe ochránili uživatele. Bude tomu tak až do úplného konsenzu napříč všemi BRC-20.

– Magic Eden, zdroj: twitter.com

„Veškeré ostatní obchodování zůstává na Magic Eden v provozu,“ dodal tým Magic Eden.

Zdroj: twitter.com

22. října začali uživatelé zveřejňovat obavy z rizika dvojího utrácení. Zakladatel společnosti Ordinal Fomojis, Sanj, uvedl, že problém je způsoben tím, že různá tržiště používají různé verze softwaru Ordinal:

V současné době používají různá tržiště různé verze ordinals, které indexují různá čísla zápisů.

– Sanj, zdroj: cointelegraph.com
Zdroj: twitter.com

Dilema s indexací BRC-20 uznala i platforma UniSat Wallet, ale rozhodla se obchodování s BRC-20 nepozastavit.

„Sledujeme, co dělají přispěvatelé a indexátoři, a budeme naše uživatele informovat,“ uvedla UniSat Wallet v příspěvku z 22. října.

Zdroj: twitter.com

Další novinky ze světa kryptoměn

Kryptoměnám nakloněný republikánský zástupce Tom Emmer usiluje o nominaci na post předsedy Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických. 62letý Tom Emmer získal podporu mnoha zákonodárců.

Skupina na podporu kryptoměn DeFi Education Fund podala 20. října soudu Spojených států amerických amicus brief. V něm jej vyzvala, aby při posuzování práv uživatelů na soukromí podle čtvrtého dodatku Ústavy USA zohlednil jedinečné aspekty technologie blockchain.

Byla podána v rámci širšího boje za to, aby vláda USA neměla neomezený přístup k historii transakcí uživatelů na kryptoměnových platformách.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img