Donald Trump prohlásil, že USA se nesmí spokojit s “druhým místem” v kryptoměnovém průmyslu

5
(3)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump tvrdí, že je velmi otevřený vůči všem záležitostem souvisejícím s rozvíjejícím se odvětvím kryptoměn.

Podle Donalda Trumpa se Spojené státy nesmí spokojit s ničím jiným než s předním místem v kryptoměnovém průmyslu.

„Naše země musí být lídrem v oboru, druhé místo není možné,” prohlásil Trump 25. května v příspěvku na Truth Social. Jedná se o sociální síť vlastněnou společností Trump Media and Technology Group (TMTG).

„Jsem velmi pozitivně nakloněn a otevřen kryptoměnovým společnostem. A taky všemu, co souvisí s tímto novým a rozvíjejícím se odvětvím, tvrdil, než si vzal na mušku současného prezidenta Joea Bidena. Se svým soupeřem se utká v prezidentském klání letos, přičemž den voleb v USA je naplánován na 4. listopad.

NA DRUHOU STRANU KŘIVÁK JOE BIDEN, NEJHORŠÍ PREZIDENT V DĚJINÁCH NAŠÍ ZEMĚ, CHCE, ABY ZEMŘELA POMALOU A BOLESTIVOU SMRTÍ. TO SE MI NIKDY NESTANE!

– Donald Trump, zdroj: cointelegraph.com

Regulace kryptoměn je v roce 2024 politickým tématem

Jeho komentáře zazněly před jeho plánovaným projevem na národním sjezdu Libertariánské strany ve Washingtonu.

Trumpův nedávný pozitivní postoj ke kryptoměnám zvýšil mezi experty očekávání jeho možného vítězství. Ze sektoru kryptoměn se tak stalo žhavé politické téma, které přesvědčuje mnohé voliče o své volbě.

Podle Polymarketu, newyorské platformy pro predikce, má Trump 56% šanci na vítězství ve volbách. Současný prezident Joe Biden má 38% šanci.

Stalo se tak hned poté, co Trump oznámil, že i jeho prezidentská kampaň bude přijímat peněžní dary v kryptoměnách. Dne 21. května kampaň Trump 2024 uvedla, že spustila stránku pro získávání finančních prostředků, na které mohou oprávněné osoby přispívat v kryptoměnách pomocí produktu Coinbase Commerce.

Na stránce se objevila loga pro Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba, XRP, USD Coin, SOL a 0x (ZRX).

Spolu s Trumpovými pozitivními veřejnými prohlášeními o kryptoměnách se údajně setkal i s kryptoměnovými nadšenci.

Cointelegraph nedávno informoval, že lidé, kteří si zakoupili Trumpovy Mugshot non-fungible tokeny (NFT), měli 8. května možnost povečeřet s Trumpem v jeho rezidenci Mar-a-Lago.

Součástí večeře byla také diskuze o nákupu digitálních obchodních karet, které vyobrazují jeho portrét pořízený během předání ve věznici Fulton County v Georgii.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img