Donald Trump spustil vlastní NFT kolekci, její cena od spuštění prudce stoupá

1
(1)
Ivo Čechman
Ivo Čechman
Jsem dlouhodobým technologickým nadšencem do kryptoměn, kde se pohybuji už dlouhá léta. Mojí hlavní specializací jsou Decentralizované Finance.

Bývalý prezident Spojených států, Donald Trump, spustil vlastní NFT kolekci. Konkrétně se jedná o sběratelské karty v podobě nezastupitelných tokenů. A hlásí úspěch! Kolekce se již první den vyprodala a cena jednotlivých NFTs z kolekce rapidně vzrostla. Pojďme se podívat na to, co přesně v ní najdete, jaké nese výhody držení sběratelských tokenů či jak můžete NFTs Donalda Trumpa obchodovat.

Sběratelské NFTs Donalda Trumpa

NFTs předposledního prezidenta USA představují kombinaci tradičních sběratelských karet se světem nezastupitelných tokenů. Stejně jako v případě mnoha kolekcí fyzických karet se jednotlivé tokeny liší svou vzácností. Není tomu ale tak jako v případě tradičních NFTs jako Crypto Punks či Bored Apes, kdy je vzácnost určována na základě počtu, kombinace a dalšího jednotlivých vlastností vyobrazených punkerů či opic. Vzácnost zde určuje to, v jakém počtu byly jednotlivé karty vydány. Nejvzácnějších karet jsou pouhé 2 kusy, nejobyčejnějších 20.

Dohromady poté v kolekci nalezneme 45 000 nezastupitelných tokenů. Ty vyobrazují ve scénách, které by se měly podle slov Donalda Trumpa týkat jeho života. Zakoupit si tak můžete kartu Donalda Trumpa jako astronauta, superhrdinu, golfistu či vojáka. A pokud byste si při spuštění zakoupili karet dokonce 45, automaticky byste získali pozvánku na slavnostní večeři, kde se s Donaldem Trumpem můžete setkat. Mimo to speciální vzácné karty nabízí další odměny jako např. osobní setkání, Zoom hovor, či společný golf.

NFTs na Polygonu

Kolekce poté opravdu využívá blockchain. Konkrétně byly Trumpovy NFTs spuštěny na blockchainu Polygonu. K jejich získání jste tak potřebovali vlastní kryptoměnovou peněženku. Díky partnerství s Tor.us však při spuštění stačilo zadat svůj e-mail a peněženku za vás vytvořili. Platit jste poté mohli jak kreditní kartou s využitím klasických fiat měn, tak přímo kryptoměnami, konkrétně etherem.

Kontroverzní start

Donald Trump slíbil, že se dočkáme velkého oznámení. A většina lidí čekala oznámení kandidatury v prezidentských volbách či jiný politický krok. Po oznámení vlastní NFT kolekce se tak Donald Trump setkal s masivní vlnou kritiky, a to jak z řad NFT nadšenců, tak i úplně mimo svět kryptoměn. Kolekce byla označována za tzv. cash grab, tedy že byla spuštěna jen za účelem vytáhnout z lidí peníze. Ukázalo se ale, že i negativní marketing může u tak obrovsky silného jména jako je Donald Trump skvěle fungovat.

Úspěch Trumpových NFTs

Hned v den spuštění totiž kolekce začala značně trendovat, kdy sociálními sítěmi kolovala spousta příspěvků od krypto nadšenců, kteří si NFT koupili z recese. A když to spojíme s obrovským dosahem a silnou voličskou základnou Donalda Trumpa, není překvapením, že spuštění NFTs může Donald Trump jistě považovat za obrovský úspěch. Hned první den se totiž všechny sběratelské karty vyprodaly při ceně 99 USD za kus.

A úspěch potvrzují i statistiky z OpenSea, kde se s kartami ve velkém obchoduje. Jen na této platformě hlásí kolekce objem obchodování cca 5 000 ETH. A z 99 USD za kartu se cena těch nejlevnějších vyšplhala již na více než 0,5 ETH, tedy přibližně 550 USD. To znamená více než pětinásobný nárůst. A vzácnější karty se dají prodávat i výrazně dráž.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img