Do roku 2030 nahradí blockchain všechny tradiční bankovní služby

0
(0)

Podle Státní banky Indie by technologie blockchain mohla nahradit všechny doposud používané bankovní služby.

Banky v tom mají jasno: Blockchain ano, krypto ne

Navzdory tomu, že bankovní sektor se staví převážně odmítavě k idee nahrazení tradiční měny kryptoměnou, technologiím jako blockchain zůstává otevřený. Odmítavý postoj
k digitálním měnám je pochopitelný. Banky by do jisté míry nebyly pro lidi až tak zajímavé a jejich produkty by se využívaly čím dál tím méně. Tím by v konečném důsledku ztratily
i na poplatcích, které jsou jedním ze zdrojů financování těchto institucí.

Co přinese rok 2030

Blockchain je však úplně jiná záležitost a bankám může přinést úsporu. Především na zaměstnancích starajících se o automatizaci a finanční bezpečnost. A že tato idea není nereálná potvrzuje i vyjádření Státní banky Indie, která uvádí, že blockchain by mohl být v bankovním sektoru plně zavedený v roce 2030.

Vedoucí inovací pro Státní banku Indie (SBI) Sudin Baraokar řekl:

“Společně s vládou a veřejným sektorem pozorně sledujeme, jak by technologie blockchain mohla být využitelná v našem segmentu.”

Baraokar zároveň dodal, že SBI už oslovila další velké banky v zemi s cílem obeznámit je s touto technologií. Společným záměrem je přinést efektivní řešení za přijatelné náklady.

SBI: neinvestujte do Bitcoinu

“Lidé si mohou svoje finance uložit na bankovní účet anebo investovat do Bitcoinu. Musí si však uvědomit i potenciální rizika spojené s kryptoměnami. Jejich rozhodnutí nemáme jak zastavit, naší zodpovědností je však upozornit je na všechny nástrahy. Každopádně, investici do Bitcoinu nedoporučujeme.”

Baraokar dále dodává, že nejvyšší prioritou banky je budovat důvěru u svých klientů. A to i při zavádění nových technologií.

“Musíme se řídit vládními předpisy, protože ty jsou pro nás směrodatné. Nadále budeme pokračovat v obchodovaní se standardními fiat měnami a tento náš postoj se v blízké budoucnosti určitě nezmění.”

Ze zprávy tedy jasně vyplývá, že zatímco Státní banka Indie nesouhlasí s používáním kryptoměn kvůli rizikům, otázce zavedení blockchainu zůstává nakloněná. Nakonec přesně takovýto postoj se od tohoto segmentu dal čekat. Nepovolit něco, co mě ohrozí a implementovat něco, co mi sníží zisk. Co na tom, že blockchain a Bitcoin, respektivě kryptoměny, jsou provázané. Ale není všem dnům konec a možná i z této strany se jednou dočkáme akceptace.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img