Decentralizovaná kryptosměnárna Bancor byla napadena

2
hack

Decentralizovaná měnová platforma Bancor dnes (9. července) oznámila tzv. security breach – neboli prolomení ochrany. Údajně se kvůli tomuto „hacku“ pohřešuje 12 milionu dolarů.

Burza Bancor na Twitteru hack potvrdila a zastavila všechny operace. Více se k celé situaci vyjádří až po skončení vyšetřování.

Tweet Bancoru zní:

„Dnes ráno byla prolomena ochrana (CEST) Bancoru. Nebyly zpronevěřeny žádné kryptopeněženky. Abychom uzavřeli vyšetřování, bude naše stránka nějakou dobu ´v údržbě´. Již brzy vydáme detailnější zprávu. Chceme být online co nejdříve.“

bancorV době psaní tohoto článku je stránka opravdu nedostupná.

Uživatelské peněženky jsou nedotčeny, jelikož Bancor nevlastní žádné hot wallets, tedy peněženky připojené na síť.

Zloději si však před zmražením transakcí stihli vyměnit kryptoměny díky okamžité konverzi.

„Část ukradených tokenů byla vyměněna prostřednictvím společnosti Changelly,“

uvedl generální ředitel Konstantin Gladych ve svém prohlášení.

„Tokeny byly po průlomu ochrany zmraženy a pokoušíme se je vystopovat.“

Tip redakce: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: čert aby se v tom vyznal

Škody až za 12 mil. USD

Zdroje uvádí, že byly ukradeny Bancor tokeny BNT, které se ale podařilo zmrazit. Tímto však celá věc nekončí a spekuluje se ještě o odcizených 25,000 ETH a 300,000 Pundi X (NXPS). To by dohromady představovalo škodu v hodnotě přesahující 12 milionů dolarů. Tyto kryptoměny se teď Bancor snaží vystopovat.

Směnárna Bancor se stala známou hlavně díky nasbíraným 153 milionům dolarů na Ethereum ICO. Takto vysoká částka byla na začátku roku 2017 k neuvěření.

Bancor je oproti ostatním kryptosměnárnám bezpečný, jelikož je decentralizovaný. Nejvíce hacků se totiž odehrává na těch centralizovaných burzách – jako je například Coincheck. Vitalik Buterin, spoluzakladatel ETH, centralizované burzy velmi kritizuje a doufá, že shoří v pekle.

Díky instalaci rozšíření Metamask do webového prohlížeče získáte přístup k Ethereum blockchainu a tedy k mnoha decentralizovaným aplikacím!

Závěr

Kryptosměnárny jsou častým cílem hacků. Jejich decentralizace by tak mohla být řešením, jak se úspěšně chránit před napadeními.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

Zdroj:
cointelegraph.com

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
samslav84Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Nemáte k tomu někdo fundovanější informace? Nerozumím tomu, jak se dá vykrást DEX burza a z vysvětlení, že se podařilo uskutečnit jakési výměny po prolomení ochrany, mi opravdu nestačí. Nic proti Radkovi, naopak děkuji za informaci. Chápu, že není lehké sehnat podrobnější informace. Víte někdo něco o slabých místech DEX řešení?

Samuel Slavkovský
Člen

Tiež ma to zaujíma. Dal som to spracovať nášmu ICO analytikovi. Zajtra to bude na Trading11.com 🙂