[HOT NEWS] Další “úspěch” hackerů – vykradli burzu Bithumb!

0
(0)

Kryptoburzy v Jižní Koreji jsou v poslední době oblíbeným terčem hackerských útoků. 10. června byly z burzy Coinrail zcizeny kryptoměny v hodnotě přibližně 41 milionů USD. Dnes máme další incident. Byla napadena burza Bithumb.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Vykradli burzu Bithumb

Z kryptoburzy Bithumb, která je v současné době šestou největší kryptoburzou na světě a druhou největší v Jižní Koreji, s denním obchodním obratem ve výši 330 milionů dolarů, “zmizely” kryptoměny v hodnotě přibližně 37,2 milionů USD.

Není jasné, kdy ke krádeži přesně došlo, ale burza Bithumb pozastavila vklady přibližně v čase 00:53 UTC. Okamžitě začala převádět všechny svá aktiva do “cold” peněženky, aby zabránila případným dalším ztrátám.

Oznámení na Twitteru

(jiný tweet)

„Zjistili jsme, že byly ukradeny některé kryptoměny v hodnotě přibližně 30 milionů dolarů. Ukradené krypoměny budou kompenzovány společností Bithumb a všechna aktiva se přesunují do offline peněženky.”

oznámila společnost na Twitteru.

Krádež je pravděpodobně výsledkem hackerského útoku, i když jej zatím burza formálně nepotvrdila. Vzhledem na relativně “malou” velikost krádeže, je pravděpodobné, že se hackerovi podařilo získat přístup k “hot” peněžence některé ze zřídka obchodovaných kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Predikce: Cena Bitcoinu se vyšplhá na 60 000 dolarů

Závěr

Můžeme jen doporučit: při obchodování na kryptoburzách buďte opatrní! Nejlepší je, vybrat sva kryptoaktiva ihned po skončení obchodování – nenechávat je v “hot” peněžence – a bezpečně je uložit.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme naše nejnovější video:

Zdroj: https://www.ccn.com/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img