Čtyři důvody, proč Bitcoin propadl pod 7 000 USD

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dnes v noci se Bitcoin propadl k hranici 6 700 USD, což je nejnižší cena od května tohoto roku. Bitcoin tak pokračuje v kataklyzmatickém listopadu, kdy se jeho tržní kapitalizace pohybuje kolem 121 miliard USD. Níže vám přinášíme možné důvodu současného poklesu.

BitMEX dumping na trhu

Likvidované pozice na této burze, obchodující s futures, vedou k obrovským inkasovaným poplatkům. Podle analytika Alexe Krügera se zde poplatky pohybují ve výši až 7% z celkové těžby. A BitMEX tyto poplatky ihned opět otáčí. Tak obchodníci, kteří využívají investování do BTC s využitím velkého pákového efektu prostřednictvím BitMEXu nejen velmi riskují, ale potenciálně poškozují celý trh. Bohužel nedostatek objemu na BitMEXu situaci také nezlepšuje.

Otřes důvěry po poklesu na 7 000 USD

Mnoho investorů nemá trpělivost a ztrácí důvěru ihned po výraznějším poklesu ceny, jako tomu bylo tento víkend, kdy Bitcoin padl na 7 000 USD. Tím se samozřejmě pokles hodnoty dané kryptoměny ještě urychlí. Tyto otřesy nevadí dlouhodobějším hodlerům či obchodníkům, kteří naopak své aktiva chtějí rozšířit.

Bitcoin neodpovídá vždy na makro proměnné

Pokračující politika kvantitativního uvolňování Federálního rezervního systému USA měla být pro Bitcoin růstovým obdobím. Bohužel je tomu přesně naopak, zdá se, že Bitcoin na tuto makro proměnnou nereaguje. Část investorů počítala s růstem ceny BTC díky dalšímu snižování reálné hodnoty USD, k tomu ale zatím nedošlo. Mohlo by to být i tím, že devalvace USD se děje poměrně pozvolna a tak dochází k jevu tzv. “vaření žáby”.

Zásobování bitcoinových velryb před halvingem

Na trhu, který je snadno ovlivněn akcemi několika málo lidí, nemůžeme nevzít v potaz možnost, že bitcoinové velryby vyvíjejí tlak na snižování ceny, aby se mohly BTC zásobit ještě před příštím blížícím se halvingem. Obecný konsenzus je, že to povede k výraznému (a možná trvalému) zvýšení cen, takže má perfektní smysl držet před tím co nejvíce a nakoupit za co nejmenší ceny. Samozřejmě se to netýká jen velryb.

Pokud vás napadá ještě nějaký další důvod, neváhejte nám ho sdělit níže v komentářích.

Co číst dále?

[Polední zprávy] • Brandt: BTC by mohl zformovat zásadní medvědí pattern • 92% institucionálních investorů má krypto u burz • a další novinky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bohuslav
Bohuslav

Podle mě normalní běžnej kanál, proč za vším neco hledat mám nastaveno od 1.7.2019

mattczsk

Dalším důvodem by mohlo být stupňující se očekávání větší ekonomické korekce. Pokud hlavně větší investoři mají krypto jen jako doplněk svých portfolií, mohou preferovat cash-připravenost na akvizice v jiných oblastech, až korekce uhodí naplno. Prostě raději koupí nějakou “téměř-krachující” firmu nebo zajímavou nemovitost, až se otevře příležitost – jen musí mít “prachy na komoře” a jednat rychle.

Václav

Konečně to tady někdo napsal…. 🙂 Čekal bych to už dříve od redaktorů…

spot_img