Crypto.com umožňuje výběr USDC uživatelům po celém světě

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Platforma Crypto.com pro výměnu digitálních aktiv nyní umožnila výběry USD coinu (USDC), což znamená, že uživatelé mohou vybírat stablecoiny a přijímat americké dolary v poměru jedna ku jedné přímo na svůj bankovní účet.

Oznámení přichází po měsíci a pár dnech poté, co platforma zahájila podporu vkladů USDC, po novém partnerství s vydavatelem stablecoinu, Circle. Toto partnerství umožnilo uživatelům Crypto.com převést fiat měnu na své obchodní účty, aby získali ekvivalentní částku USDC.

USD coin

USDC, poprvé vydaný společností Goldman Sachs-couval Circle v září 2018, je populární  stablecoin, který mohou krypto investoři použít k obchodování proti hlavním kryptoměnám, jako jsou Bitcoin a Ethereum. Na Crypto.com je stablecoin v současné době podporován ve více než 50 různých obchodních párech s jinými digitálními aktivy.

V posledních několika letech se stablecoiny vázané na měnu staly stále oblíbenějším prostředkem k vytváření bezproblémových platebních bran fiat-to-crypto na burzách kryptoměn.

Transparentnost stablecoinů

Některé stablecoiny, zejména Tether, se potýkají s problémy, jelikož jsou často obviňováni z nedostatku dolarových rezerv. Větší transparentnost by tak měl vyřešit blížící se audit. Zejména v USA kontrola tohoto sektoru neustále sílí.

Závěr

Z toho důvodu i USDC  nedávno prošel auditem nadnárodní daňové poradenské firmy Grant Thornton. Vydavatel USDC Circle také letos v létě oznámil své plány vstoupit na burzu v New Yorku po fúzi se speciální akviziční společností (SPAC). To vše jsou dobré vyhlídky pro USDC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img