Colorado jde proti proudu – obejde státní zákon o kryptoměnách

0
soud

Jared Polis, guvernér státu Colorado, podepsal zákony, které podpoří kryptoměny. Díky tomuto kroku budou moci být vyjmuty tokeny ze státních zákonů o cenných papírech – pokud je jejich hlavním účelem „spotřeba“.

V listopadu se stal Jared Polis guvernérem státu Colorado. Je to známý zastánce kryptoměn a blockchainu. Jared podepsal dokument nazvaný Digital Token Act. Zákon má vstoupit v platnost dne 2. srpna 2019. Je zaměřen na posílení statusu Colorada jako „centra pro firmy a podnikatele, kteří chtějí používat krypto k posílení obchodních modelů založených na technologii blockchain.“

Firmy budou vědět, co smí a co nikoliv

Zákon specifikuje nejistoty, kterým společnosti čelí tím, že kupují, prodávají nebo vydávají své vlastní kryptoměny. Osvobozuje také určité digitální tokeny ze zákonů o státních cenných papírech za předpokladu, že „hlavním účelem digitálního tokenu je spotřeba“. Zákon dále výslovně odkazuje na model získávání finančních prostředků prostřednictvím ICO.

Osvobození tokenů ze zákonu o cenných papírech

Předpokládá se, že tokeny vydané v rámci tohoto typu kampaně budou osvobozeny od nařízení o cenných papírech, pokud jej:

Vydavatel digitálního tokenu inzeruje jako token určený ke spotřebě a neprodává digitální token pro spekulativní nebo investiční účely.

Digitální žetony podlehnou předpisům o cenných papírech, pokud budou použity pro „spekulativní nebo investiční účely“.

Co číst dále

Tone Vays: Až Bitcoin zase začne růst, altcoiny zkrachují!

Zdroj: bitcoinist.com

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře