Coinbase: Spojení umělé inteligence a kryptoměn představuje velkou příležitost

4.8
(6)

Společnost Coinbase zveřejnila zajímavou výzumnou zprávu, ve které uvádí, že propojení umělé inteligence a blockchainu představuje pro podnikatele velkou příležitost.

Spojení AI, blockchianu a kryptoměn

V této zprávě největší americká kryptoměnová burza zdůraznila výhody spojení obou technologií pro vytvoření nových řešení společenských výzev, které AI představuje. David Duong, vedoucí výzkumu ve společnosti Coinbase, k tomu uvedl:

S tím, jak aplikace v rámci AI a blockchainu dozrávají, může narušení, které tyto technologie představují, vést k novým oblastem spolupráce a vzniku nových případů využití kryptoměn, které pomohou řešit konkrétní společenské výzvy, jež AI představuje.

Zpráva pak zmiňuje několik potenciálních případů použití, které kombinují jak AI, tak technologii blockchain.

V první řadě uvedla, že decentralizovaná datová tržiště by mohla pomoci generativní AI uspokojit poptávku po ověřeném a rozmanitém souboru dat pro trénování jejích modelů. Podobně by motivační mechanismy založené na tokenech mohly zlepšit kvalitu dat pocházejících z těchto tržišť.

Mezi další případy využití patří poskytování výpočetního výkonu z decentralizovaných sítí, které využívají grafické procesorové jednotky pro projekty AI. Ty mohou sloužit k trénování jejich modelů, zlepšení autentičnosti dat a větší kontrole rozhodovacího procesu algoritmu AI.

Autoři zprávy dále tvrdí, že kombinace AI a blockchainu má potenciál řešit problémy, jako je algoritmická zaujatost a ověřování digitální identity.

Hodí se připomenout, že technologie blockchain má také potenciál řešit problémy, jako jsou rizika dezinformací. Blockchain a tokeny lze použít ke zjištění původu obrázků, videí, hudby a dalších médií.

Kromě toho může blockchain pomoci zprůhlednit rozhodovací procesy generativních modelů umělé inteligence. To uživatelům umožní důkladně prověřit logiku a spolehlivost výsledků vytvořených umělou inteligencí.

Kryptografické projekty řízené umělou inteligencí

Od spuštění aplikace ChatGPT společnosti OpenAI v listopadu loňského roku si AI našla cestu napříč mnoha průmyslovými odvětvími. Jedním z odvětví, které rychle přijímá umělou inteligenci, je pak kryptoměnový průmysl.

Kryptografické projekty řízené AI, tedy ty, které do svých schopností nebo nabídky služeb zahrnují technologii AI, se nyní objevují jako houby po dešti. Nové společnosti se snaží využít své odborné znalosti AI k vytvoření dalších příležitostí v oblasti kryptoměn.

Podle společnosti Messari je v současné době tržní kapitalizace kryptoprojektů přímo zapojených do AI přibližně 772 milionů dolarů. Jedná se stále o velmi malou část celkové hodnoty trhu s kryptoměnami. Představuje pouze necelé 0,1 % celkové tržní kapitalizace kryptoměn.

Závěr

Tokeny zařazené do kategorie AI však od začátku roku zaznamenávají zvýšený zájem a příliv prostředků.

Například RNDR, token společnosti The Render Network, poskytovatele decentralizovaných řešení pro vykreslování na bázi GPU, vzrostl za poslední rok o více než 262 %. Podobně je na tom tak nativní token společnosti SingularityNET, decentralizovaného tržiště umělé inteligence. Ten si za poslední rok připsal více než 374 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img