[ZPRÁVY] Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss: Kryptoměny budou bezpečnější než banky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss: Kryptoměny budou bezpečnější než banky – Bitcoin Gold také utrpěl útok na síť – Monero oznámilo open-source protokol Tari – Huobi Pro má nový index pro kryptoměny – Německá burza zkoumá možnosti jak integrovat kryptoměny – Ashton Kutcher daroval 4 mil. USD v XRP na charitu – IBM oznámilo 1 800 nových pozic v blockchain oddělení – AmEx má program odměn na blockchainu – Americké úřady vyšetřují podvody s manipulacemi cen kryptoměn – Čínské úřady nařídily zrychlit vývoj blockchainu – Vyšetřovatelé v Číně obvinili 4 osoby ze spojení s podvodem OneCoin – Indie zvažuje zdanit trading kryptoměn 18%

Zprávy dne

Coinbase v tiskové zprávě oznámila novou verzi své obchodní platformy GDAX, nazvanou Coinbase Pro. Oznámení proběhlo ve stejný den jako akvizice platformy Paradex burzou Coinbase. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakce: Návod na burzu Coinbase

Zakladatel společnosti Weiss Ratings Agency Martin D. Weiss předpovídá, že nadcházející změna pravidel v americkém bankovnictví přiměje investory, aby své peníze převedli jinam. Tato změna totiž umožní americkým bankám riskovat s penězi svých klientů daleko víc než dosud. Weiss se také vyjádřil, že kryptoměny budou bezpečnější než banky. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptoměny a ICO

Těžař-hacker minulý týden provedl úspěšný tzv. “dvojitý útok” na síť Bitcoin Gold, takže BTG je již třetím altcoinem, který během nedávné doby podlehl síťovému útoku. CCN.com (v EN)

Vedoucí vývojář kryptoměny Monero představil tzv. “second-layer” protokol, který umožní uživatelům vytvářet a obchodovat s digitálními aktivy. Open-source projekt nazvaný Tari, umožní naprogramovat a vydávat prostředky, jako jsou věrnostní body, položky ve hrách a vstupenky na koncerty pomocí blockchainu. CCN.com (v EN)

Psali jsme také: Co je Monero?

Burzy

Třetí největší kryptoburza Huobi Pro uvedla na trh nový index pro kryptoměny. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Huobi spouští novou pobočku

Německý organizátor trhu s cennými papíry Deutsche Boerse (DB) uvedl, že je “hluboko v procesu”, který zkoumá možnosti integrace kryptoměn. Cointelegraph.com (v EN)

Byznys

Americký herec a venture kapitalista Ashton Kutcher se dal dohromady se společností  Ripple. Chtěl překvapit Ellen DeGeneres během její denní talk show pozdním narozeninovým darem: 4 miliony dolarů pro nadaci Ellen DeGeneres Wildlife Fund, vyplacených v XRP. CCN.com (v EN)

CEO společnosti IBM Virginia Rometty oznámila, že v příštích dvou letech plánuje společnost vytvořit ve Francii 1 800 nových pracovních míst v oblasti umělé inteligence (AI), blockchainu a internetu věcí (IoT). Cointelegraph.com (v EN)

O tématu jsme také psali: IBM: Kvantové počítače mohou do pěti let prolomit současné šifrování

American Express (AmEx), společnost poskytující finanční služby, oznámila, že spouští podávání žádostí o členství ve svém odměňovacím programu. Činí tak ve spolupráci s online obchodníkem Boxed, a to prostřednictvím blockchainu. Cointelegraph.com (v EN)


Regulace

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států údajně zahájilo vyšetřování podvodů s manipulacemi cen kryptoměn. CCN.com (v EN)
Čínská státní rada, nejvyšší správní úřad země, požaduje, aby místní orgány urychlily vývoj technologie blockchainu. Coindesk.com (v EN)

Čínští státní zástupci obvinili čtyři podezřelé z celkového počtu 98 vyšetřovaných osob, které se podílely na podvodné operaci OneCoin v celkové výši 2,3 miliardy USD. CCN.com (v EN)

Indie zvažuje uplatnění 18% daně na obchodování s kryptoměnami, což by mohlo znamenat krok směrem k legitimitě kryptoměn v zemi. Bitcoinist.com (v EN)

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img