Co stojí za nevídanou záplavou stablecoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
[speaker]

V posledních dvou měsících byl nárůst stabilních coinů bezprecedentní. To vedlo k několika teoriím o tom, co je za tímto růstem.

Jak jste si možná všimli, je pozoruhodné kolik stablecoinů je denně vydáno. Jen samotný Tether (USDT) vydal za posledních 25 dní zhruba 1 miliardu USDT – to je okolo 40 milionů USDT za každý den. Podobně je na tom i Binance USD (BUSD).

Co stojí za tímto nárůstem

Existuje několik věcí, které již víme. Například, že burzy hromadí USDT v rekordních číslech. Toto číslo nyní dosahuje vrcholu a pravděpodobně se bude i nadále zvyšovat. Stále ale existují podezření, že burzy půjčují USDT, které nemají.

A jsou zde i další důvody. Zaprvé, obcházení kapitálových kontrol v Číně. Zadruhé, instituce se zbavují rizik při další etapě směrem dolů. A za třetí, profesionální investoři hromadí fixní zásoby jako zabezpečení proti kolapsu.

Někteří ale zůstávají skeptičtí

Je třeba také poznamenat, že stablecoiny jako Tether (USDT) byly kritizovány za to, že nebyly řádně auditovány. Růst stabilních coinů lze tedy alternativně považovat za poslední pokus o udržení kryptotrhu nad vodou. Tether byl navíc opakovaně spojen s nekalými operacemi a obviněn z tisku USDT na pokrytí ztrát ve výši 850 milionů dolarů.

Rychlý nárůst = bublina?

Začínají se také množit obavy z toho, že tak rychlý nárůst by mohl vést k nafouknutí investiční bubliny, která ovšem může také velmi brzy splasknout. Právě i v historii byl vždy takto prudký růst některého aktiva předzvěstí jeho budoucího pádu. Otázkou také zůstává, jestli mají vydavatelé stablecoinů opravdu rezervy na pokrytí svých coinů. Například Tether by měl být krytý 1:1 USD.

Tip: Historické bubliny – seriál – 1. Tulipánová horečka

Závěr

Stablecoiny jsou v kryptosvětě stále populárnější a to hned z několika důvodů. Tím nejvýznamnějším je fakt, že drží hodnotu vůči fiatovým měnám. Jaký je váš názor na stable coiny? Mají své místo na kryptotrzích nebo jde jen o bublinu, která brzy splaskne? Podělte se v komentářích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře