Stablecoiny trhají rekordy v objemech transakcí – 90 miliard dolarů v prvním čtvrtletí

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Od začátku roku 2020 zaznamenaly stablecoiny prudký a výrazný nárůst objemu transakcí, který vedl k novému rekordu za první kvartál.

V prvním čtvrtletí dominují stablecoiny

Zpráva vychází z dat dle průzkumu The Block, který uvedl, že se v 1. čtvrtletí 2020 objem transakcí se stablecoiny prudce zvýšil. Oproti předchozímu čtvrtletí jde o nárůst o 8 %, který vedl k tomu, že stablecoiny poprvé překonaly 90 miliard dolarů za kvartál.

Abychom tato čísla mohli lépe interpretovat, můžeme využít srovníní s celkovými objemy za rok 2019, které dosáhly cca 250 miliard USD. Ještě lépe pak poslouží porovnání s internetovým platebním systémem PayPal. Ten v loňském roce zaznamenal objem transakcí ve výši 712 miliard USD.

Zkresil výsledky převod mezi vlastními adresami?

U Paypalu však pravděpodobně příliš nedochází k tomu, že by si někdo posílal prostředky z jedné své e-mailové adresy na jinou, což z praktického hlediska příliš nedává smysl. Naopak u stablecoinů jsou takové převody možné, například při odeslání z burzy na svou peněženku.

Na to také upozornil The Block, který přiznává, že tento růst nepocházel jen z obchodních aktivit, ale také z toku hodnot z jedné adresy na druhou. Přesto však z celkového objemu stablecoinových transakcí v tomto čtvrtletí tvořily jen transakce mezi USDT a ETH celých 62 %. Prudký nárůst využití pak zaznamenaly DAI a USDC, a to o 344 %, resp. 54 %.

Závěr

Ačkoli byl růst využití stablecoinů v prvním kvartálu 2020 ovlivněn on-chain transakcemi, tedy přeposíláním z jedné adresy na druhou, což zahrnuje i převody v rámci vlastních peněženek, jde o rekord. V minulém roce veškeré transakce s těmito digitálními měnami, navázanými nejčastěji na fiat měnu USD, dosáhl jen o něco víc než třetiny objemů společnosti PayPal. Pokud bude tento trend pokračovat, mohlo by to letos být o něco víc.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: