Co se vyplatí tento týden sledovat v BTC

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V pondělí došlo u Bitcoinu (BTC) k otestování úrovní pod 33 000 USD a býci bojují. Co by mohlo následovat? Vzhledem k tomu, že býčích krátkodobých hlasů je málo, zdá se, že kryptoměna teď prostě není pro investory zajímavá. 

Pozornost opět věnovaná Fedu

V centru pozornosti investorů v celé ekonomice je tento týden především Federální rezervní systém. Po komentářích předsedy Jeroma Powella z minulého týdne dosáhl americký dolar silných zisků, zatímco akcie poté předvedly výprodej, protože účastníci trhu změnili pozici.

Volatilita přišla, protože Powell naznačil, že Fed by mohl brzy začít snižovat míru svých intervencí na trhu. To se stalo standardní praxí v rámci jeho reakce na koronavirus a následné hospodářské výpadky.

Snížení nákupů, které podle CNBC v současné době dosahují přibližně 120 miliard dolarů měsíčně, proto představuje znatelný přechod na vyšší úroveň. Powell v úterý opět promluví, tentokrát před Senátem, a předpokládá se, že poskytne více informací o novinkách, které rámcově nastínil minulý týden.

Čínská banka během několika minut vymazala prohlášení proti kryptu

Se začátkem týdne to nevypadá dobře pro vývoj spotové ceny Bitcoinu. Kromě Fedu má na trhy s kryptoměnami opět vliv jiná ekonomika, tentokrát více přímá: Čína. Čínská zemědělská banka, třetí největší věřitel v zemi, ve svém prohlášení výslovně uvedla, že její služby nesmí být využívány pro transakce související s kryptoměnami.

Výsledek zveřejnění byl okamžitě rozpoznatelný – Bitcoin se během několika minut propadl o více než 1 000 USD, než se odrazil na 33 000 USD. Takové chování není zdaleka překvapivé, ale trpělivost nad ukvapenými reakcemi na Čínu nyní dochází. Poslední epizoda se ukázala být příkladem – banka sice prohlášení krátce po zveřejnění smazala, ale škoda byla napáchána.

“Rick Astleys” jsou zpět

S tím, jak se podpora 30 000 USD stále více přibližuje, charakterizují reakce na pondělní výkon BTC/USD obavy a zmatek. Indikátory býčího obratu tu totiž jsou, ale cena zatím dělá pravý opak.

Jedním z nich jsou sazby financování, které pevně favorizují býky. V momentální době jsou sazby napříč burzami záporné, což je klasické znamení, že se blíží pohyb vzhůru. Pohyby mezi zkušenými hodlery tento trend potvrzují, přičemž mince jsou ferovány i na úrovních před pondělním propadem.

Ozvěny nejistoty

Čína má významný dopad na základy BTC sítě. Díky rozsáhlému odstavení těžařů hash rate výrazně poklesl ze svého maxima před několika měsíci. To je z krátkodobého hlediska znepokojující, zejména pro ty, kteří se drží klasické mantry “cena následuje hash rate”, ale nutně se jedná o krátkodobý jev.

Díky přirozenému nastavení Bitcoinu existuje vždy atraktivní příležitost někde těžit za různých okolností. Těžařská rutina motivuje k účasti na síti díky poklesu hash rate a následně i obtížnosti. Náklady na účast se tak snižují a těžba se stává životaschopnou nabídkou pro stále více potenciálních subjektů.

Je to opravdu tak špatné?

Ne každý si myslí, že vyhlídky Bitcoinu jsou jen špatné. Některá srovnání s předchozími roky býčího trhu řadí rok 2021 pevně do rámce standardní cenové výkonnosti. Jak o víkendu zdůraznil populární analytik Root na Twitteru, indikátory na řetězci blikají spíše “přeprodaně” než medvědí, a to i přes současné vnější tlaky.

Jiní, například tvůrce modelu Stock-to-Flow, PlanB, jsou dokonce býčí prakticky na všech časových rámcích mimo denní graf.

Závěr

Čína v tom zas dělá nepořádek. Těžaři ale mají mnoho nabídek odjinud, kde mohou těžit za lepších podmínek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
dpd
Hodnocení článku :
     

Co to zas je? Páky napumpovany, mstg nakoupilo btc za půl miliardy $ a btc vlastně není zajímavej.prodejte tu doménu i s personálem nově nebo blesku

ppetr1

Chytrolín promluvil. Psmatuj si, chytrolíny nemá nikdo rád. 🙂

Petr 2

Ty už si i píšeš sám se sebou nebo jsis konečně našel kamaráda ?

Petr 2

A teď k věci, už jsi v důchodu že jsi prodal? 🤣🤣🤣

ppetr1

Nn prodal sem předčasně, nemuzu riskovat ze prijdu úplně o všechno, staci ze sem prisel o barak

spot_img