Kryptoburza Kraken chce následovat Coinbase a vstoupit na burzu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza Kraken by mohla následovat kroky kryptoburzy Coinbase tím, že se stane další společností se sídlem ve Spojených státech amerických, která se stane veřejně obchodovanou společností.

Další kryptoměnová společnost na burze

Generální ředitel jedné z největších kryptoburz na světě, Jesse Powell, tento týden během rozhovoru pro zpravodajský portál Bloomberg TV prohlásil, že Kraken by mohla být veřejná před koncem následujícího roku.

Podle Powella v současné době provádí přípravné práce pro vstup na burzu. Zveřejnění by mohla nastat v příštích 12 až 18 měsících. Jesse Powell, který založil Kraken v roce 2011 se sídlem v San Franciscu, prohlásil:

„ Jsme na misi přinést kryptoměny světu. Naše ocenění doufejme bude odrazem našeho úspěchu při dosažení této mise.“

Společnost Kraken před nedávnem hovořila o získání nového financování, které by jeho hodnotu vyneslo na více než 10 miliard amerických dolarů. Jesse Powell také oznámil, že kryptoburza letos zaznamenala nejvíce registrací. Za pouhé první dva měsíce letošního roku překonaly celý rok 2020.

Kryptoměnová burza Kraken má v současné době více než 6 milionů klientů v téměř 190 zemích po celém světě. Tento počet z ní činí čtvrtou největší  kryptoburz na světě i podle objemu obchodování. Větší rival je například Coinbase.

Jesse Powell mimo jiné hovořil o bitcoinu, který by do konce letošního roku mohl dosáhnout nového historického maxima. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 37 786 USD dle KMC.

Závěr

Pokud by nenastaly komplikace, kryptoměnová burza Kraken by se mohla do konce příštího roku stát veřejně obchodovatelnou společností. Jednalo by se tak o druhou burzu sídlící ve Spojených státech amerických.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: