Co drží těžaře nad vodou, když rychlost hashrate klesá

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hodnota Bitcoinu dlouhou dobu stagnovala kolem hranice 11 000 USD, pár dní zpátky ale náhlá pumpa nejenže vyvedla měnu nad 12 000 USD, ale také povzbudila růst hashrate. Podle nedávné zprávy společnosti Arcane Research dosáhla 7denní klouzavá průměrná hodnota hashů bitcoinu nového historického maxima 128,65 exahashů za sekundu.

Míra hashování je spolu s těžařskými obtížemi důležitou metrikou při určování stavu sítě BTC. Po halvingu bylo pro těžaře obtížné hashrate udržet, ale zvyšující se cena digitálního aktiva spolu s levnými cenami energie pomohla udržet ziskovost těžby. Míra hashování se však dne 18. srpna propadla o téměř 10 až 20 % v důsledku masivních záplav v Číně, což nutilo elektrárny přerušit výrobu energie.

Ziskovost těžařů drží vysoké transakční poplatky

Tento pokles nemusí mít přímý dopad na síť, protože cena BTC zůstala vysoká. Pokud jde o příjmy těžařů, vychází z odměny za vytěžený blok a transakčních poplatků. Aby se zachovala jejich ziskovost během konsolidačního období, byly transakční poplatky značně zvýšeny.

Podle poskytovatele dat Arcane byly tyto poplatky od 1. ledna průměrně na 0,81 USD. Tato hodnota zaznamenala značné zvýšení na 2,31 $ ihned po halvingu. Těžaři mohou díky těmto vysokým poplatkům přežít těžkou situaci způsobenou klesající hashrate. Pokles míry hashů by však mohl vést k negativním dopadům pro těžaře, což je důvodem k obavám.

Závěr

Podle Blockchain.com zůstaly transakční poplatky po celý srpen vysoké. Dokud však bude trh ochoten tyto vysoké poplatky přijmout, bude mnoho těžařů schopno držet hlavu nad vodou a udržovat provoz.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img