Čínský zákrok signalizuje blížící se zákaz kryptoměn, říká Bobby Lee

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Maximalista bitcoinů a generální ředitel společnosti Ballet Bobby Lee nedávno diskutoval o důsledcích pokračujícího zásahu Číny proti kryptoměnám. Navzdory vládní podpoře digitálního renminbi Lee uvedl, že Peking nemá žádný zájem na rozvoji průmyslu kryptoměn. 

Vzhledem ke kolizím s čínskou vládou během jeho působení při vedení první čínské kryptoburzy s názvem BTCChina Lee řekl:

“Čína chce regulovat kryptoměny, aby dosáhla svého zastřešujícího cíle, globalizace digitálního RMB.”

Dále uvedl, že čínská vláda se nestará o obrovský kryptoexosystém, který v regionu existuje. S důrazem na vyčkávací přístup Lee zdůraznil, že rok 2017 znamenal začátek zvýšené regulační kontroly.

„Obávám se, že za 4–5 let by země mohla krypto úplně zakázat kryptoměny.“

Čína by neměla kryptotrh zastavit

Zdá se, že nedávný vládní zákaz těžby kryptoměn a souvisejícího obchodování má odradit občany od intenzivního zapojení do vysoce rizikových investic, vzhledem k rozmachu objemů obchodování. K této myšlence Lee dodal:

“Bitcoin není přímou konkurencí digitálního jüanu. Nemyslím si, že průmysl kryptoměn bude trpět kvůli čínským zásahům“

Decentralizovaná globální síť bitcoinů vedla Lee k přesvědčení, že postoj Číny při přijímání nebo zákazu kryptoměny nebude mít dlouhodobý dopad na krypto trh.

Lee věří, že poslední kapkou v této chvíli by byl úplný zákaz kryptoměn a bitcoinů. Ale vzhledem k zapojení běžných podniků spolu s neustále se zvyšujícími vládními iniciativami Čína nadále omezuje své vlastní kryptoměnové obchodní operace a umožňuje jednotlivcům držet a obchodovat BTC.

Závěr

Díky nedávným čínským předpisům o kryptoměnách proti riskantnímu obchodování začaly kryptoměnové podniky činit proaktivní kroky, aby se zde v kryptoprostoru udržely. Například kryptoburza FTX oznámila, že omezí svůj obchodní pákový efekt ze 101x na 20x. Co myslíte, bude to proti čínské vládě stačit ?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tbd

Číně to stačit nebude a btc je jedno co Číně stačí nebo ne. Moc už to Čína nemá kam hrotit, pošli si to tam dostatečně a soudný člověk k jakémukoliv státnímu coinu bude mít přístup jen z důvodu donucení než aby ho chápal jako vlastní statek.

spot_img