Čínské banky zkoumají e-jüany za účelem prodeje investičních fondů a pojištění

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Vládou podporované čínské banky údajně začaly zkoumat nové případy použití digitálního jüanu tím, že umožnily občanům používat jej k nákupu pojistných produktů a investičních fondů online.

Deník The South China Morning Post v úterý informoval, že přední čínské banky, jako je Bank of Communications (Bocom) a China Construction Bank (CCB), spolupracují se správci fondů a pojišťovnami, aby umožnily platby e-juanem v sektorech mimo oblast maloobchodu.

Spolupráce CCB

Zpráva uvádí, že CCB spolupracovala s platformou investičních fondů Shanghai Tiantian Fund Distribution, která umožňuje občanům provádět investice pomocí online fondů s digitálním jüanem. Součástí této spolupráce bude také čínská společnost elektronického obchodování JD.com. Výkonný viceprezident CCB Zhang Min řekl:

“Od roku 2017 se účastníme výzkumu a vývoje digitální měny centrální banky, kterou považujeme za významnou pro náš platební systém díky její schopnosti zvýšit efektivitu plateb.”

CCB údajně otevřelo celkem 8,42 milionu peněženek e-juanu určených pro 7,23 milionu jednotlivých uživatelů a 1,19 milionu společností. Výkonný viceprezident společnosti Bocom Qian Bin uvedl, že banka v současné době zkoumá četné případy použití e-jüanu při správě fondů a pojišťovacího sektoru.

Snahy bank podporovaných státem přesahují původní plán digitální měny centrální banky stanovený čínskou centrální bankou, který byl určen pouze k napájení prostředí s nízkými hodnotami denních retailových plateb.

Vyloučení Bitcoinu

Navzdory agresivnímu kroku Číny, aby se digitální jüan stal hlavním proudem, vláda usilovala o vyloučení používání bitcoinů (BTC) a dalších digitálních měn v rámci své jurisdikce.

Yin Youping, zástupce ředitele Úřadu pro ochranu finančních práv spotřebitelů Čínské lidové banky, nedávno uvedl, že vláda hodlá zachovat „situaci pod vysokým tlakem“ ohledně krypto transakcí.

Závěr

Čína nemá ráda kryptoměny, ale chce se stát světovou velmocí ve využití technologie blockchainu a CBDC. Zatím jim to jde velmi dobře, brzy tak uvidíme, jaký to bude mít dopad na jejich i ostatní ekonomiky.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lada Vondra

Ekonomický přínos digitální měny je jednoznačný vzhledem k tomu, že lze v reálném čase zjišťovat objem uskutečněných obchodů a porovnávat tento stav s úrovní skladových zásob. Jestliže chceme maximálně využívat všech výhod, které může nabídnout digitální ekonomika, bez zavedení digitální měny nelze maximální ekonomické efektivity nikdy dosáhnout.

spot_img