31.08.21 Technická analýza BTC/USD – zatím bez výsledku, trh čeká na měsíční close

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si ukázali týdenní graf, kde je jasně vidět, že trh inklinuje k rotaci kurzu. Nemusí z toho samozřejmě být definitivní obrat, ale korektivní pohyb je určitě na spadnutí. Nic ale není úplně jednoznačné, protože nakupující mají pořád snahu propady vykupovat. Nicméně máme před sebou solidní přetahovanou, což jsme tu několik týdnů neměli.

Bitcoin dominance

Hrozně dlouho jsme se nepodívali na BTC dominanci. Nebyl taky příliš důvod, což se ale začíná měnit. Dominance se totiž rychle blíží k supportnímu pásmu, které začíná na 40 %. Těch 40 % je historicky jako beton a ještě nikdy nepustil. Pokud tedy budeme předpokládat, že nepustí ani nyní, dominance BTC musí brzy nahoru.

BTC

Což implikuje, že Bitcoin musí buď dumpnout, nebo hodně silně pumpnout. Větší pohyb se tedy určitě blíží a dost možná se ho dočkáme právě během září. V každém případě určitě zaregistrujte, že aktuální struktura je do jisté míry podobná struktuře z první poloviny 2018. Tím chci říct, že altcoiny a shitcoiny asi čeká vykrvácení, minimálně v páru vůči BTC.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Co se týká denního grafu, pondělní svíce nevypadá vůbec pěkně. Vzhledem k tomu, že reprezentuje první obchodní den v týdnu, není to pro trh dobrý signál. Leč objemy jsou u ní pořád slabé, dokonce i v kontextu letních prázdnin jsou podprůměrné. Tudíž prodejní tlak není prozatím vůbec silný.

BTC

Bitcoin je ale zřetelně oslabený a není příliš iniciativy k jakémukoliv postupu. Navíc ta struktura trhu z posledních deseti dnů je vážně schizofrenní – červená svíce, zelená svíce, červená a zelená. A takhle pořád dokola. Nedivil bych se proto, když by úterní svíce zavřela impulsně, ale kurz by následující den šel opětovně dolů. Holt musíme být trpěliví.

Indikátory

Na RSI máme druhou skrytou býčí divergenci. Vytvořila se jenom těsně, ale přece. Jestli trh bude reagovat, kurz se od supportu odrazí. Řečené ale nic nemění na směřování vývoje křivky. Jde jednoduše řečeno dolů, což bullish zrovna není. To samé platí pro MACD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Když se však podíváme na intradenní graf, ihned zjistíme, že medvědi mají převahu. Hlavně ta noční svíce má snad vůbec nejvíce bearish podobu za poslední měsíc. Objemy má též. Zas na druhou stranu i zde je znát, že nakupující se těch 47 000 USD snaží opakovaně vykupovat.

BTC

Jinak kurz snad už po čtvrté spadl pod EMA 55. Od červencového odrazu se ale prozatím pokaždé podařilo kurzu navrátit zpátky na tento exponenciální klouzavý průměr. V případě, že cena zůstane pod EMA 55 nápadně dlouho, bude to přirozeně špatný signál. Respektive signál, že se na trhu mění poměr sil.

Závěrem

Jak jsem říkal v pondělí, budeme si muset počkat na září, tedy na konečné uzavření srpnové svíce. Dovolil bych si vážně tvrdit, že v dohledné době přijde tolik očekávaná dynamika, která Bitcoin konečně někam posune.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: