Čína, Jižní Korea a Austrálie zavádějí osnovy blockchainu a digitálních měn pro univerzity

5
(6)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čína, Jižní Korea a Austrálie sázejí na dlouhodobý potenciál nejen technologie blockchain, ale i digitálních měn vydaných centrální bankou (CBDC) nebo samotných kryptoměn. Vznikají tak první osnovy pro nové technické obory.

První kurzy blockchainu

Před rokem jsme vás informovali o předních univerzitách světa otevírajících kryptoměnové obory se zaměřením na technologii blockchain. Během vrcholu pandemie se staly velmi populárními kurzy blockchainu.

Školy v Jižní Koreji, Číně a Austrálii zavedly pro absolventy a vládní úředníky kurzy týkající se technologie blockchain a digitálních měn. Vše vedené z obavy potenciálně vysoké nezaměstnanosti v nadcházejícím období.

Tento týden oznámila na svém oficiálním Twitteru univerzita v Melbourne (RMIT) zahájení postgraduálního kurzu blockchainu a kybernetické bezpečnosti. Univerzita připravuje zájemce o toto studium pro nový trh.

Technolog ze společnosti IBM Australia, Rupert Colester, poznamenal:

„Technologie kybernetické bezpečnosti a blockchainu se objevují jako dovednosti kritické pro podnikání. Zájemcům poskytujeme tyto dovednosti.“

Korea jako blockchainová laboratoř

V Jižní Koreji investuje univerzita Daejeon do infrastruktury založené na blockchainu, aby poskytla studentům potřebné znalosti a dovednosti. V týdnu oznámila univerzita otevření nové laboratoře pod názvem „Budoucí konvergence“.

Čína zase podle tamního zpravodajství vydala knihu, která zahrnuje osnovy o umělé inteligenci, blockchainu, strojovém učení a dalších připravovaných technologiích. Vydavatel si klade za cíl stát se významným a důvěryhodným zdrojem na téma technologických trendů.

Závěr

V Číně vzrostla popularita blockchainu poté, co čínský prezident na konci minulého roku prohlásil před celým národem výhody této technologie. Se zvyšující se popularitou kryptoměn se přidávají univerzity po celém světě s kryptoměnovými obory. V blízké budoucnosti se tak podobné účení může dostat i na univerzity v České republice.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře