Chystá se Binance kupovat banky? Zájem tady evidentně je

5
(4)

Binance, největší krypto burza na světě podle objemu, zvažuje, že do svého nákupního programu přidá i banky. Informaci v rozhovoru pro agenturu Bloomberg potvrdil přímo šéf společnosti Changpeng ‘CZ’ Zhao.

Jde tak o další krok, který by mohl pomoci překlenout propast mezi rozvíjejícím se kryptografickým sektorem a staršími, tradičními, finančními institucemi.

Binance pošilhává po bankách

Navzdory brutálnímu pádu trhu, kdy Bitcoin propadl od svého ATH 69 000 dolarů o více než 70 procent na současnou hodnotu kolem 20 000 dolarů (údaj platný v době psaní článku), Binance stále vidí na trhu obrovské příležitosti Burza se nyní zajímá o koupi blue-chip finančních institucí.

Blue chip, blue chip stocks je termín, kterým se označují akcie největších a nejziskovějších společností, které jsou obchodovány na burze, mají stabilní růst a pravidelně vyplácejí dividendy.

V rozhovoru zatím generální ředitel Zhao neupřesnil, které banky společnost zvažuje koupit. Poznamenal však, že Binance je otevřena nákupu menšinového podílu nebo úplné akvizici.

Existují lidé, kteří mají určité typy místních licencí, tradiční bankovnictví, poskytovatelé platebních služeb, dokonce i banky. To jsou věci, na které se díváme.

CZ dále vysvětlil, že Binance by mohla pomoci bankám rozšířit jejich uživatelskou základnu a zvýšit tak i jejich ocenění.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Peníze tečou proudem

Právě minulý měsíc CZ prozradil, že jeho společnost je připravena letos utratit více než 1 miliardu USD za akviziční obchody. Kromě bank se Binance zajímá také o investice do herních a e-commerce společností. V letošním roce zatím společnost vyčlenila 325 milionů dolarů na 67 projektů.

Kromě toho Binance nedávno vložila 500 milionů dolarů do převzetí Twitteru Elonem Muskem. Celková hodnota této akvizice činí závratných 44 miliard dolarů. Díky této investici se burza stala čtvrtým největším akcionářem této mikroblogovací platformy.

A věci se dějí i v jiných vodách. Kupříkladu konkurenční burza FTX rovněž uvedla, že je ochotna v roce 2022 utratit 1 miliardu USD za akviziční obchody. Sam Bankman-Fried z FTX však v době poklesu trhu sypal peníze do kryptoměnových projektů, kterým hrozil krach. Příkladem vyhraná aukce na získání aktiv patřících zkrachovalému poskytovateli kryptoúvěrů Voyager Digital. Podle předběžné dohody by zákazníci Voyageru mohli získat zpět přibližně 72 % hodnoty svých prostředků, které byly od 1. července zmrazeny.

Závěr

Nejen Binance, ale i další velcí hráči v kryptoměnovém průmyslu nezůstávají na místě, ale snaží se využít medvědího trhu k akvizicím a k vybudování (či posílení stávajících) nových služeb. Nechci nikomu podsouvat žádnou myšlenku, ale mně z toho vychází, že očekávání (a příprava na další býčí jízdu) jsou poměrně značná.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Noo, za mě to spíš vypadá na to, že bych do portfolia přihodil konečně i BNB. Uz teď to roste a po těch koupich by mohlo ještě víc. Co vy na to?

Dariusz Matuszyński

BNB je dlouhodobě stabilní a dokonce za poslední 2 roky se mu daří více než BTC, to umí málokterý altcoin, to se musí nechat… Ale…

Ivan

Co ale?

Fantom

Ale: je centralizovany, jeho úspěch souvisí s úspěchem burzy Binance a hlavně teď už je docela drahý.

Mirek

Můžete napsat članek o INX Limited?

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

To by tak hrálo, aby se roztahovali ještě víc! Aby nakonec bylo Číňanovo Krakonošovo úplně všude. Už to, že mají vlastní shitcoin, je známka zhůvěřilé obchodní praktiky.

spot_img