ChatGPT a Hedera: Sjednocení blockchainu a umělé inteligence

4
(2)

Mezi ChatGPT a Hedera (HBAR), nativní kryptoměnou sítě Hedera, došlo ke sjednocení blockchainu a umělé inteligence (AI). Díky využití decentralizovaných vlastností blockchainových sítí může ChatGPT navazovat bezpečné interakce s Hedera sítí a přistupovat k jejím nástrojům včetně token servisů a smart kontraktů (např. Hedera Consensus Service, Hedera Token Service a Smart Contract Service).

ChatGPT a Hedera

Vývojář Ed Marquez na svém Twitteru poskytl pokyny k vytvoření pluginu a zaměřil se na tokenové zůstatky na účtech Hedery. Podle Marqueze si uživatelé mohou zůstatky na účtech zobrazit prostřednictvím síťového průzkumníka (network exploreru) nebo je programově získat prostřednictvím aplikačního programovacího rozhraní (API) mirror node Rest, které bude plugin využívat.

Informace o HBAR jsou vraceny v tinybarech (tℏ), kde 100 000 000 tℏ představuje jeden ℏ. Účty v systému Hedera jsou uloženy v účetní knize, která uchovává tokeny, včetně HBAR, fungible a nonfungible tokenů vytvořených přímo v Hedera systému.

Tweet od Eda Marqueze, vývojáře Hedery

Jak pomůže integrace AI?

Pomocí pluginu umožňuje integrace ChatGPT se sítí Hedera načítání zůstatků HBAR a tokenů z Hedera accounts. Tato integrace zefektivňuje interakci mezi ChatGPT a blockchainem a zjednodušuje uživatelům sledování a správu aktiv.

Jakmile bude plugin vyvinut a rozhraní API zprovozněno, mohou si jej uživatelé nainstalovat do uživatelského rozhraní ChatGPT. Uživatelé pak mohou komunikovat s ChatGPT a dotazovat se na zůstatky HBAR a tokenů spojených s jejich účty. Plugin si vyžádá Rest API mirror nodeu Hedery a získá potřebné informace.

Technologie blockchain přitom zajišťuje ověřitelnost a integritu obsahu generovaného umělou inteligencí. Uživatelé se mohou zapojit do mikrotransakcí, získat přístup k prémiovému obsahu a účastnit se tokenizované ekonomiky bez obav z vysokých poplatků nebo zpoždění.

Tato inovace také otevírá také dveře k vývoji decentralizovaných aplikací. Tyto aplikace mohou využívat silné stránky obou technologií, vytvářet decentralizovaná tržiště, platformy pro spolupráci a odměňovat příspěvky uživatelů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img