CEO společnosti KuCoin, Johnny Lyu, spouští „Anti-FUD Fund“

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel kryptoburzy KuCoin spouští „Anti-FUD Fund“, aby vystopoval a případně podnikl právní kroky proti „FUD“ a také vzdělával uživatele kryptoměn o identifikaci dezinformací.

Johnny Lyu, generální ředitel burzy, oznámil vytvoření fondu v úterním vláknu na Twitteru, které přišlo jen několik dní po zveřejnění blogového příspěvku kritizujícího uživatele Twitteru Otteroooo za šíření dezinformací o jeho firmě.

Tři základní pilíře fondu

Lyu řekl, že fond Anti-FUD bude pokrývat tři prvky, z nichž první bude vzdělávání, které „poskytne znalosti například o tom, co je FUD a jak ho rozlišit“ prostřednictvím online a offline prostředků.

Fond bude také motivovat a oceňovat lídry a influencery v oboru, kteří jsou zodpovědní za poskytování důvěryhodných informací svému publiku a budou pomáhat svým následovníkům vyhnout se fenoménu FUD.

Nakonec se fond bude snažit efektivně vysledovat a případně podniknout právní kroky proti jednotlivcům, kteří „záměrně šíří FUD“.

„Šíření FUDu a paniky poškozuje projekty, uživatele a průmysl. Tyto činy musí být pohnány k odpovědnosti,“ vysvětlil Lyu.

Mechanismus odpovědnosti v éře WEB3

V rozhovoru pro Indian Express se začátkem tohoto týdne Lyu zabýval tématem tržního FUD a řekl, že lidé, kteří šíří fámy, by měli nést odpovědnost za svá slova, protože mohou ovlivnit trh, a dodal, že věří, že technologie Web3 může vyřešit problémy související se sledovatelností a zodpovědnost:

“Mechanismus odpovědnosti v éře Web 2.0 není dostatečně vyspělý a náklady na šíření fám jsou velmi nízké.”

Připomínky uvedl ve stejnou dobu, kdy poznamenal, že firma se snaží rozšířit své služby do Indie.

Závěr

FUD, neboli marketingová strategie, která šíří nepravdivé, nejasné či nepřesné informace o konkurenčním výrobku či společnosti, je nejen v kryptosvětě běžným jevem a její eliminace je velmi náročná, v některých případech až nemožná. Nicméně její vliv může mít velmi neblahé dopady.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img