CEO kryptoburzy dostal 25 let vězení

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

O jihokorejském podvodu s kryptoměnami jsme vás již informovali. Šest jejích manažerů na konci loňského roku odsoudili k trestům od čtyř do osmi let vězení. Generální ředitel dostal 22 let vězení. Proti tomu rozhodnutí se odvolal.

Rozhodnutí soudu přezkoumal vrchní soud. Ten dal nižším instancím za pravdu a sazbu navýšil na 25 let. Nyní se případ dostal k jihokorejskému nejvyššímu soudu. I ten shledal postup soudů nižší instance v naprostém pořádku. Lee je finálně odsouzen k 25 letům vězení a pokutě 8 milionů USD.

Tokeny neexistovaly

Poškozených klientů burzy je zatím přibližně 50 000 a škoda se odhaduje na 2,3 miliardy USD. Celá platforma fungovala od počátku jako Ponziho schéma. Stávající uživatele vyplácela z peněz, které přijala od nově příchozích. Společnost tímto způsobem vydržela jen necelý rok (červenec 2020 až duben 2021). Slibovala zhodnocení 300 % a nabízela vysoké částky za akvizici nových zákazníků. Vše vyplácena ve svých tokenech. Ty ve skutečnosti také neexistovaly.

Výjimečný trest pro ředitele

V porovnání s ostatními manažery dostal Lee výjimečný trest z důvodu předchozí činnosti. Již v minulosti vytvářel podvodné firmy s kryptoměnami na principu MLM (Multi-Level Marketing). I tam došlo k podvodnému jednání z jeho strany a nezákonnému obohacení. Žalobce proto od počátku požadoval doživotí.

Závěr

Svět kryptoměn se zdá být poslední dobou plný podvodníků, diletantů a neschopných vizionářů. Informace o nich plní stránky serverů, posty sociálních sítí a newslettery. Proto si musíme připomínat i ty pozitivní příklady. Například Binance obstála negativním tlakům a v loňském roce se stala doslova obchodním středobodem krypta. Přes tuto platformu prošli dvě třetiny všechny obchodů. Doporučujeme ji i my.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img