Celková hodnota všech aktiv Etherea je vyšší než 100 000 000 000 $

5
(3)

Zprávy a souhrny

Celková hodnota všech aktiv v ekosystému Etherea dosáhla, podle zveřejněné zprávy blockchainové a analytické společnosti Messari, hodnoty více než 100 miliard dolarů.

Messari podrobně popisuje vývoj ceny na této přední platformě inteligentních kontraktů. Společnost dodává, že tržní kapitalizace tokenů ERC-20 na Ethereu, která se skládá ze stablecoinů, mincí decentralizovaného financování (DeFi), utility a exchange tokenů, začala strmě růst v roce 2017. Hlavní analytik společnosti Messari, Ryan Watkins, zdůrazňuje právě tento růstový trend, který v červenci dosáhl historického milníku.

“Zdůraznil jsem, že tržní kapitalizace tokenů ERC-20 tehdy poprvé dosáhla parity s ETH, což dále ilustruje tento vývoj […] Nastolený trend pokračoval ve stejných kolejích i nadále a tržní kapitalizace tokenů ERC-20 nyní výrazně převyšuje tržní kapitalizaci Etherea (ETH)”

messari ETH ERC-20
Zdroj: Ryan Watkins/Twitter

Watkins konstatuje, že v posledních měsících vzrostla celková hodnota všech tokenů ERC-20 na úroveň, jaká tu nebyla více než dva roky.

„Ve třetím čtvrtletí překročila celková hodnota všech aktiv Etherea poprvé od roku 2018 100 miliard USD – vrchol boomu ICO. Kombinovaná tržní kapitalizace ERC-20 tokenů nyní výrazně převyšuje tržní kapitalizaci ETH”

messari 2
Zdroj: Ryan Watkins/Twitter

Jak Watkis dodává, růst hodnoty v Ethereu vyvolal mnoho otázek, týkajících se budoucnosti druhé největší kryptoměny. Jedna z nejčastějších otázek se pochopitelně týká ceny, respektive nevýrazné cenové výkonnosti Etherea ve srovnání s raketovým růstem DeFi.

Další obavy o osud Etherea

Watkinsovo další obavou je vydávání dalších tokenů na Ethereu. Podle něj nemusí být vydávání určitých tokenů na Ethereu, jako je USDT (Tether) a dalších stablecoinů pro dlouhodobou kondici ETH prospěšné.

„Rychlý nárůst tržní kapitalizace stablecoinů naznačuje, že digitální měny centrálních bank (CBDC) jsou (podle našeho názoru) jen otázkou času. Muselo by se stát něco opravdu významného, ​​aby to zastavilo rostoucí přijetí Tetheru, špičkového stablecoinu, který má našlápnuto, aby za méně než rok vyrovnal tržní kapitalizaci Etherea”

Závěr

Aktuálně Ethereum pevně sedí na druhé příčce kryptoměn dle tržní kapitalizace a je jedničkou platforem pro smart kontrakty. Jedna věc, kterou zmiňuje Ryan Watkins, překvapuje mnoho dalších: Pokud DeFi projekty na ETH blockchainu zaznemenávají astronomický růst, proč podobně nereaguje i cena samotného ETH tokenu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mattczsk

Cena ETH nemůže vyrůst bez toho, aby rostl BTC – tak prosté to je.
Otázkou je spíše to, proč se BTC ochomejtá v tak nízkých hladinách a kdo a proč to pořád tak odstřeluje. Blokuje se tím celý kryptotrh.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: