Cardano Hard fork? Již brzy!

4
(5)

Sloučení Etherea je sice za rohem, ale stejně tak se blíží i hard fork Cardana Vasil. V pátečním livestreamu se zakladatel Cardana Charles Hoskinson podělil o stručnou aktualizaci hard forku Vasil, pojmenovaného po nedávno zesnulém evangelistovi a matematikovi Cardana Vasilu Dabovovi.

Cardano je peer-reviewed proof-of-stake blockchain, který podporuje smart contracty a NFT a jehož cílem je vyřešit globální problémy týkající se správy identit. Jeho token ADA je podle údajů CoinMarketCap kryptoměnou číslo 8 podle tržní kapitalizace.

Podle Hoskinsona stále probíhá rozsáhlé testování. Podělil se o technické podrobnosti týkající se postupu hard forku, včetně řady chyb, o kterých se již ví a které bude třeba opravit.

K hard forkům kryptoměn dochází, když se účastníci blockchainové sítě dohodnou na aktualizaci svého softwaru na novou verzi víceméně současně. Jedná se o zásadní upgrade ve srovnání se soft forkem, který je obvykle méně časově náročný a umožňuje účastníkům sítě pomalu aktualizovat svůj software v průběhu času.

Kdy dojde k hard forku sítě Cardano Vasil?

Hoskinson, který zároveň patří ke spoluzakladatelům sítě Ethereum, sledujícím řekl, že pokud vše půjde podle plánu a budou odstraněny všechny chyby, měl by být hard fork Vasil spuštěn v následujících týdnech “někdy v září”. Možná ne náhodou se spekuluje, že by k dlouho očekávanému sloučení Etherea mělo dojít 15. září nebo někdy kolem tohoto data.

Podle Hoskinsona ovšem přesné datum forku Cardana také částečně závisí na kryptoměnových burzách:

“Dalším velkým krokem je dostat burzy na palubu. Binance hlásí, že v současné době provádí upgrade podle objemu. Obecně se stává, že po oznámení data hard forku je vidět velký návalí”. Jakmile tři až pět největších kryptoměnových burz provede upgrade svých systémů, bude stanoveno datum hard forku. Zbytek burz pak pocítí naléhavost tohoto kroku a začnou také upgradovat. Je opravdu těžké je přimět jinak – většinou je nutné je trochu popostrčit. Ještě nejsme úplně za cílovou páskou, ale všechno vypadá docela dobře.”

Čeká token ADA po hard forku Vasil růst?

Hard fork Vasil je nejočekávanějším upgradem blockchainu Cardano od spuštění Alonza v září loňského roku. Zavede zásadní vylepšení sítě, která sníží velikost transakcí, a tím zvýší propustnost sítě a sníží transakční poplatky. Kromě toho se také doufá, že upgrade zlepší problém souběžnosti, který vážně narušil škálovatelnost decentralizovaných aplikací na blockchainu Cardano.

Z fundamentálního hlediska by mohl hard fork Vasila podpořit další přijetí ADA a to hlavně díky lepší efektivitě sítě. To by zase mohlo tokenu dodat sílu k postupu výše.

Závěr

Mnozí fanoušci mince touží po tom, aby znovu dosáhla hodnoty 1 USD. Dokud však nebude Vasil dokončen, zůstane ADA pravděpodobně v medvědím teritoriu, pod tlakem přetrvávajících makro rizik a jejich nepříznivého vlivu na kryptoměnové trhy. Osobně se (a neberte to jako investiční doporučení) o budoucnost Cardana a tokenu ADA nebojím.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

Mě se ada líbí a věřím že o ní ještě v dobrém uslyšíme.

an onym

Ano, to jsme přesně my. Čteme články o věcech, které nesnášíme a pak v komentářích všechny urážíme.
A nebo je to celé naopak.

an onym

Můj odhad je ten, že k Vasil hardforku budou SPO připraveni do poloviny září, cex dex a dapps jsou velká neznámá. Nedivil bych se, kdyby hf proběhl v říjnu a po něm následoval pokles ceny ada.

spot_img