Bývalý “Hacker roku” říká: “Mýlil jsem se, krypto potřebujeme.”

4
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Dvaatřicetiletý dánský programátor David Heinemeier Hansson, který byl v roce 2005 oceněn společnostmi Google a O’Reilly cenou Hacker roku za vytvoření frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails, nyní přiznává, že se v otázce krypta mýlil.

Každý bitcoin podivín prorokem

Dne 21. února Hansson, který byl dříve k bitcoinu skeptický, zveřejnil příspěvek na blogu s názvem “Mýlil jsem se, potřebujeme krypto”. Stalo se tak v reakci na kanadské řidiče kamionů, kteří protestovali proti povinnosti Covid očkování. Hansson uvedl, že protest proměnil “každého bitcoin podivína v proroka”, a přiznal, že se mýlil, pokud jde o “zásadní potřebnost” krypto technologií v západních demokraciích.

Na úvod vysvětlil, jak byl až dosud k bitcoinu a krypto prostoru velmi kritický:

“Říci, že jsem byl skeptický vůči bitcoinu a zbytku kryptosvěta, by bylo podcenění velkolepých rozměrů. Od počátku roku 2010 se některé z mých nejzuřivějších bitev na Twitteru odehrávaly proti HODL armádě s laserovýma očima.”

Co jeho názor změnilo?

Říká, že to, co změnilo jeho názor na potřebu bitcoinu, byla nedávná “autoritářská reakce kanadské vlády:

“Nejprve ottawské policejní oddělení přimělo platformu GoFundMe, aby zabavilo dary s úmyslem přesměrovat je na jiné účely, pak po rozhořčení ustoupili na pouhé zablokování peněz na 7-10 dní před vrácením. To se zdálo jako drakonická eskalace zcela v rozporu s desítkami milionů dolarů vybraných na účely sociální spravedlnosti během protestního léta 2020. Tehdy jsem si ale myslel, že by to mohla obejít jiná platforma pro sbírání peněz – taková, u které je méně pravděpodobné, že bude spolupracovat s kanadskými úřady. A GiveSendGo to skutečně začala dělat.”

“Ukázalo se, že obavy z darů se rychle ukázaly jako nepodstatné, protože jen o pár dní později kanadský premiér uvalil na protestující stanné právo. Prostřednictvím pravomocí určených pro katastrofické události se ujal zmrazení bankovních účtů kanadských protestujících i dárců, nuceně požadoval, aby provozovatelé odtahových služeb vyklidili ulice, a přinutil pojišťovny, aby protestujícím zrušily pojistky.”

Dále uvedl, že nyní chápe, že se “unáhlil, když zcela zavrhl kryptoměny na základě všech věcí, které jsou s nimi v současné době špatně”, a že kryptoměny jsou šancí, kterou máme na ochranu “základní svobody transakcí”.

Závěr

Pokud tento člověk pochopil podstatu díky také události, jakou Freedom Convoy je, je šance, že budou další, kterým potřeba a užitečnost kryptoměn dojde.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filip

To je spsi hlavne ukazka toho ze ve vlade musi byt clovekmentalns zpusobili, a ne dikatotorskej kretrn viz kanada

spot_img