Burza OpenSea propustila polovinu svých zaměstnanců

4.8
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

O tom, že většina NFT sbírek je v současné době bezcenná, jsme vás již informovali. A situace se dále nelepší. Cena těch zbývajících stále klesá. Jen za srpen klesla minimální cena o dalších 25 %. Burza OpenSea na to reagovala propuštěním poloviny svých zaměstnanců.

Není to první propouštění. Již loni v červenci OpenSea propustila 20 % svých zaměstnanců. V té době jim zbylo 230 lidí. Není známý aktuální počet zaměstnanců, ale polovina týmu není rozhodně zanedbatelná. Burza evidentně bojuje o přežití.

Kromě propouštění avizuje i brzké spuštění verze 2.0. Devin Finzer, generální ředitel společnosti, na sociální síti X informoval o plánované změně. Podle jeho příspěvku se firma snaží přepracovat produkt od základu. Tak aby byl rychlejší, kvalitnější a více odpovídal potřebám uživatelů. Současně se snaží zrychlit proces inovací přeskupením lidí do menších týmů s přímým napojením na uživatele.

Stále jsou NFT sbírky, které mají cenu

Jestli se jim podaří zachránit ukáže až čas. Burza OpenSea je známá obchodováním s NFT sbírkami jako jsou Bored Apes nebo Pudgy Penguins, které si ještě nějakou cenu drží. Naleznete tam ale i například u nás mediálně známou sbírku Prague Bohemian Muse. Ta byla vytvořena za účelem získání prostředků na péči o historické památky. Majitelům umožňuje získat přístup například na soukromou prohlídku Staroměstské radnice nebo například privátní koncert ve věži Prašné brány. Ale i tato sbírka trpí nezájmem. Z 1 357 tokenů se prodalo jen 12. Poslední nákup proběhl na počátku června.

Závěr

Je samozřejmě možné, že v příštím býčím běhu dojde i ke vzkříšení ceny sbírek NFT. Osobně si ale myslím, že většina z nich zůstane bezcennou navždy. A podobně to vidím i s Bitcoin Ordinals. Podařilo se ale dostat možnost využití blockchainu do povědomí široké veřejnosti. A v tom vidím zase naopak velký přínos těchto NFT.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Ty ty, ty dy ty…. Dodal bych i zvukovou stopu, ale nejde to

bkf1

“Osobně si ale myslím, že většina z nich zůstane bezcennou navždy.”
Já v to vyloženě doufám. NFT je skvělá věc, co se týče skutečného umění (velký význam vidím mimojiné v možnosti zachování umění, které má krátkou trvanlivost např. ledové sochy), ale nějaké “meme nesmysly” fakt nemají mít žádnou hodnotu, stejně jako různé “nesmyslcoiny”.

spot_img