Spojené království se chystá zakázat prodej finančních produktů, včetně pojištění a kryptoměn, za účelem potlačení podvodů. Národní kriminální agentura odhaduje, že podvody stojí zemi ročně přibližně 7 miliard liber.
Vláda Spojeného království oznámila svou novou strategii proti podvodům a zavázala se vytvořit 400 nových pracovních míst, aby aktualizovala svůj přístup k policejní práci založené na zpravodajských informacích.
Spolupráce s telekomunikačním regulátorem
Vláda bude spolupracovat s telekomunikačním regulátorem Office of Communications, běžně známým jako Ofcom, na použití nové technologie k boji proti „spoofingu“ telefonních čísel, která by zabránila podvodníkům vydávat se za legitimní britská telefonní čísla.
Podle agentury Bloomberg jsou nyní telefonní podvody nejrozšířenějším zločinem ve Spojeném království, jehož obětí se stává 1 z 15 lidí. Aby se zajistilo, že oběti podvodu dostanou své peníze zpět, snaží se vláda zavést zákony, které vyžadují, aby finanční instituce odškodnily oběti podvodu.
Levná registrace společností
Zpráva zveřejněná 29. ledna ukazuje, že syndikáty organizovaného zločinu využívají Spojené království jako svou operační základnu kvůli „mírným nařízením“ v zemi. Registrace společnosti ve Spojeném království stojí jen 12 britských liber. Proces nevyžaduje žádnou formu identifikace, takže se zde podvodné společnosti snadno zaregistrují a získají falešnou důvěryhodnost.
Zásah vlády
Britská vláda se proto nyní snaží proti kryptoměnovým společnostem působícím v zemi zasáhnout. Britský úřad pro finanční chování (FCA) nařídil, aby se u něj všechny společnosti zabývající se aktivitami v oblasti kryptoaktiv registrovaly podle stávajících pravidel zákona o finančních službách a trzích pro trh s digitálními aktivy.
FCA však přijala přísný přístup k udělování schválení, což vedlo k tomu, že některé krypto podniky fungují jako neregistrované subjekty.
Britský premiér Rishi Sunak ve svém prohlášení údajně uvedl, že podvodníci „ničí životy během několika sekund a klamou lidi těmi nejohavnějšími způsoby, aby si naplnili kapsy“. Zavázal se, že bude proti těmto podvodníkům bojovat, ať se pokusí ukrýt kdekoli.
Závěr
Zdá se, že britský regulátor se snaží vyvážit poskytování bezpečného prostředí pro investory a podporu inovací v tomto odvětví.
Vláda také slíbila, že skoncuje s metodami, které podvodníci běžně používají k oslovení tisíců lidí najednou, jako jsou „SIM farmy“. Bude také přezkoumáno používání služeb hromadného odesílání textových zpráv, aby se tyto technologie nedostaly do rukou zločinců.
Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.
Také jsem prohrál nějaké peníze kvůli falešnému brokerovi online. Dostal jsem své peníze zpět prostřednictvím transakcí, které jsem provedl z mého bankovního účtu na můj účet Binance, a poté jsem je poslal do peněženky, která patřila podvodníkům. Získal jsem své ztracené peníze zpět pomocí společnosti Amendall .net Už jsem si myslel, že jsem peníze ztratil, dokud mi společnost Amendall recovery Company nepomohla získat zpět mé ztracené peníze.