Britská FCA uvažuje o zákazu termínovaných kryptokontraktů

0
(0)

Britská FCA (Financial Conduct Authority) považuje investování do derivátů založených na kryptoměnách jako velmi riskantní a volatilní – hlavně pro menší investory.

Deriváty v kryptosvětě jsou pro malé investory příliš riskantní a měly by být zakázány. Toto je postoj britského regulačního orgánu, Financial Conduct Authority (FCA). Podle serveru The Guardian by tak mohl být zaveden potenciální zákaz pro ochranu malých investorů.

„Pro většinu spotřebitelů představují deriváty, postavené na neregulovaných kryptoměnách, potenciální nebezpečí. Jak nám trh již pár let ukazuje, ceny jsou velmi nestálé. Ve světě kryptoměn také probíhá častá finanční kriminalita. Ta může vést k náhlým a neočekávaným ztrátám,“ řekl Christopher Woolard, výkonný ředitel strategie a konkurence v FCA.

Co to jsou deriváty

Deriváty, založené na digitálních aktivech, představují termínovaný kontrakt, jehož hodnota je odvozena od podkladového aktiva. Do toho zahrnujeme opce, futures, kontrakty pro různé CFD, nebo ETN.

  • Účelem ETN je vytvořit typ cenného papíru, který v sobě bude zahrnovat jak dluhopisový charakter, tak chování podobné fondu obchodovaného na burze (ETF).
  • CFD kontrakt je dohoda o vyplacení rozdílu mezi cenou aktiva v době, kdy byla pozice otevřena k okamžiku uzavření této pozice.

Vliv blížícího se Brexitu

Postoj ostříže britské FCA kontrastuje se současným postavením v rámci EU. V unii se již kryptoderiváty obchodují, a to na základě nejlikvidnějších digitálních měn. EU také umožňuje makléřům virtuální měny nakupovat, prodávat i s nimi obchodovat. Před Brexitem by však mohl britský finanční sektor změnit svůj přístup ke kryptoměnám.

FCA tvrdí, že je schopná uchránit drobné investory před ztrátami v rozmezí od 75 mil. až po 243 milionů GBP (2,13 mld. – 6,9 mld. CZK).

Volatilita kryptoměn

Stanovení cen pro digitální aktiva je neregulovaný proces. Bitcoin (BTC) ukázal, že existuje několik trhů, které jsou schopny ocenit jej bez přirovnání k dolaru. U některých altcoinů je to však mnohem nejasnější, jelikož jsou globálně distribuovány na velkém množství neregulovaných burz.

Ceny BTC však také aktuálně ukazují svou nestálost, což může odrazovat regulátory od udělování povolení ke spuštění ETF nebo jiných forem termínovaných kontraktů založených na Bitcoinu.

Zdroj: cryptovest.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
péro

Upřimně je mi u prdele nějaká Britská FCA at to zakážou nejlépe hned co mi je po tom , myslím že většina investorů už ti sere na celou šaškárnu z názvem ETF i od amíků .Bitcoin bez ETF byl a klidně se bez něj obejde a podle mě to cenu stejně neovlivní co dokáže ovlivnit cenu bude jen havling Bitcoinu díky tomu že už je 85% všech BTC vytěženo a když do toho započítáš havling který zrobí z BTC nedostatkové zboží snížení odměn horníkům kteří budou o 50% méně dodávat zboží na trh tak to cenu musí ovlivnit i kdybys nechtěl .LTC a jeho havling je úplně jiný případ díky vyššímu počtu mincí (84 mega) a menšímu trhu na kryptu zas tak nedostatkové zboží neudělá i když je vytěženo 75% ale pořád je to o 10% víc než u Bitcoinu + vyšší počet mincí .Litecoin si na ten pravý havling (který zažije Bitcoin příští rok) bude muset ještě pár let počkat ale tento havling co čeká letos Litecoin nebude mít moc velký efekt jak u BTC , možná to udělá 150 usd možná 250 usd ale rozhodně havling LTC neudělá nové All Time High pro LTC na rozdíl havling BTC .

spot_img