Bohatí Rusové se snaží zbavit svých miliard v BTC

4.3
(10)

S tím, jak země G7 stále těsněji utahují smyčku sankcí kolem Ruska a jeho oligarchů se sídlem na Západě, ti stále častěji zkoumají způsoby, jak utratit své kryptoměny v Dubaji a přilehlých krajinách. Důvod je jasný: snaha vyhnout se ostřížím zrakům finančních agentur.

Podle zprávy agentury Reuters zdroje obeznámené s touto záležitostí odhalily rostoucí počet žádostí Rusů o likvidaci jejich bitcoinů a vložení takto utržených finančních prostředků do dubajských nemovitostí nebo o jejich přeměnu na hotovost.

Tip: Chcete rychle nakoupit nebo prodat Bitcoin? Využijte novou směnárnu FastChange.cz, prozatím funguje jen na PC. Již jsme zkoušeli – do 20 000 bez KYC 🙂 

Dubaj jako ideální místo, jak se “bezpečně” zbavit bitcoinů?

Vzhledem k neutralitě většiny zemí Perského zálivu uprostřed probíhající rusko-ukrajinské krize a jejich otevřenému přístupu k zahraničním investicím je mnozí považují za ideální útočiště, kam mohou uložit své jmění. Dubaj, která je zdaleka největším a nejvstřícnějším městem v regionu, se stala cílem bohatých Rusů, protože ti zde mohou snadno vyměnit své kryptoměny za jiná aktiva a to včetně nemovitostí a movitého majetku.

Jedna kryptografická firma uvedla, že byla zavalena množstvím žádostí švýcarských makléřů o likvidaci miliard dolarů v bitcoinech, které vlastní jejich klienti. Ti se totiž obávají, že jim Švýcarsko zmrazí majetek.

Jednatel firmy, který si přál zůstat v anonymitě, k situaci uvedl:

“Za poslední dva týdny jsme jich měli asi pět nebo šest. Žádný z nich sice zatím nevyšel – tak nějak na poslední chvíli to nevyšlo, což se stává celkem často, ale nikdy jsme neměli takový zájem.

Podle něj firma obvykle obdrží žádost o zhruba jednu transakci za obrovskou částku měsíčně.

“Máme jednoho člověka – nevím, kdo to je, ale přišel přes makléře – a říká: ‘chceme prodat 125 000 bitcoinů’. A já na to: ‘Cože? To je 6 miliard dolarů, lidi. A oni na to: ‘jo, pošleme to jedné společnosti v Austrálii’ “

Sankce se vztahují i na kryptoměny

Zástupce švýcarského úřadu pro finanční dohled, Státního sekretariátu pro hospodářské záležitosti SECO, v e-mailu zopakoval, že sankce uvalené na Rusy v zemi se vztahují i na jejich digitální měny.

Podobný scénář ohlásila i další realitní makléřská firma, která využívá služeb kryptografické firmy k obchodům s klienty platícími kryptoměnami. Jeden ze zasvěcených pracovníků situaci popsal slovy:

“Viděli jsme, že do Dubaje přijíždí spousta Rusů a dokonce i Bělorusů a přivážejí s sebou, co se dá, a to i v kryptoměnách”

Finanční zdroje v SAE mezitím potvrdily, že Rusové stále častěji kupují nemovitosti ve státě Perského zálivu za použití kryptoměn, a to i v době, kdy se kryptoměnové burzy snaží zvýšit úsilí o blokování sankcionovaných subjektů.

Závěr

Uvalené sankce mají jednoznačně velký vliv na Rusko a jeho obyvatele. Ti bohatí se nyní snaží uložit své jmění v (pro ně zatím bezpečných) Spojených arabských emirátech.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
František
Hodnocení článku :
     

Naprostá blbost ,nikdo tak velké množství nedrží na burze ale má to v HW což je naprosto jasné. Tak že proč by se miliardáři zbavovali něčeho co jim nikdo nemůže zabavit a může jim v brzke době umořit jiné ztraty. Takovéto články jsou hrozně neprofesionální a nehodné snad i začátečníka bez zkušeností .

MadTrader

Jedinej začátečník jseš tu ty. Článek sice vypadá jak z překladače a podrobnosti vidět nejdou, ale ta tvá naivita myslet si, že všichni používají hw peněženky apod místo aby si to nechávali spravovat od nějaké 3 osoby nebo to měli např v nějaké formě etf či jinak je strašná. V článku je jasně uvedené že to je přes makléře a už nikoliv v jaké formě.

Rob

Nevím, jak to mají rusáci, ale určitě je naivní mít Bitcoin na burze nebo nějaké strašlivé formě finančního instrumentu, jako například ETF. Tu třetí stranu bych ještě pochopil. Ne každý miliardář chce znát svůj privátní klíč. A to zcela záměrně.

PAN TAU

pokud jim něco na burzách zmrazí tak z nich budou hodleři :DD

Rob

Jenže v tu chvíli nehodlují uživatelé, ale burza.

Marcel

Tak trochu jsem to čekal,je jasné, že bohatí rusové mají v kryptu spoustu dolarů a bylo jenom otázkou času , kdy se kvůli sankcím začnou o tento tip svého majetku strachovat,nebo ho zkusí nějak jinak zhodnotit . Podle mě je to dobré znamení , že už začínají mít pěkný strach a napnuté nervy.😛

Patrik
Hodnocení článku :
     

Jakoby. Autorem článku je Google translator nebo jen nějaký cizinec?
Článek mi vůbec nepřinesl nic nového a spíš mi přijde v mnoha věcech až vtipný

spot_img