BofA – Pomůže blockchain nadnárodním korporacím posílit své monopolní pozice?

0

Blockchain patří s určitostí mezi nejsledovanější technologické objevy posledních let. Spolu s umělou inteligencí by se dalo říci, že jde o fenomény dnešních dnů, které ještě nemají zcela jasnou budoucnost. Najde se však mnoho odborníků, kteří si myslí, že tyto dva objevy mohou výrazně změnit životy velké části obyvatelstva. Nedávný výzkum Bank of America poukázal na fakt, že pouze blockchain a patenty s ním spojené mohou bez problémů dosáhnout hodnoty až 7 miliard dolarů, přičemž nejvíce by z této inovace mohly profitovat nadnárodní společnosti jako IBM, Amazon nebo Microsoft.

2 % všech serverů na blockchainu

Podle tiskové zprávy největší komerční banky v USA by mohl blockchain a různé patenty a inovace spojené s blockchainem dosáhnout hodnoty až 7 miliard dolarů. To vše za předpokladu, že 2 % všech serverů na světě budou využívat právě tuto technologii. Důvod, proč by se tak mohlo stát, je jasný. Hned několik velkých společností zejména v USA, ale nepochybně i v jiných částech světa, mohou přímo profitovat z této technologie.

Konkrétně jde o společnosti jako například Amazon, Microsoft, Oracle, IBM, VMware, Zillow, Redfin nebo LendingTree. Samotná Bank of America je stejně zastáncem této technologie, a tak se není čemu divit, že podobný výzkum pro stanici CNBC zveřejnila právě tato banka. Kash Rangan, vedoucí daného výzkumu pro BofA, se vyjádřil následovně.

Amazon může profitovat z implementace blockchainu ve více sektorech. Nejenže by mělo dojít k nárůstu zájmu o jejich cloud, ale blockchain by měl i výrazně zefektivnit sledování objednávek.“

Blockchain a jeho potenciál pro korporace

V době, kdy IBM pomalu ale jistě získává jeden patent za druhým (ve spojení s blockchainem), tedy vůbec není překvapující, že by se cena této technologie měla pomalu, ale jistě, šplhat nahoru. I když jsou některá z využití blockchainu jasná už delší dobu, je stále možné, že se najdou další. Proto se právě ve společnostech jako IBM, Amazon nebo Microsoft věnují studování blockchain technologie naplno. Totéž si uvědomuje i Kash Rangan.

„Je jasné, že pro blockchain bylo stanovených již poměrně dost využití. Nemusí se však jednat o všechny.“

Závěr

I přesto, že se zdá, že blockchain má před sebou skvělou budoucnost, je třeba podotknout, že určitě nemá vyhráno. Právě kvůli tomu, jaké výrazné změny může tato technologie do světa přinést, je třeba počítat se strachem nebo odporem velkého množství lidí vůči blockchainu. Stejně se dopadu blockchainu budou snažit zamezit ti, jejichž sektory by měl blockchain ovlivnit nejvíce. Nechejme se tedy překvapit, či komunita za touto technologií bude natolik silná, aby poukázala na pravý potenciál a sílu blockchainu a zda z ní opravdu vytěží zejména korporátní společnosti, nebo bude tato technologie užitečná pro všechny.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Zdroj:
cryptovest.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na