Bloomberg: Tether pracuje na systému hlášení rezerv v reálném čase

5
(3)

Paolo Ardoino, technický ředitel a nastupující generální ředitel Tetheru, uvedl, že firma pracuje na systému zveřejňování údajů o svých rezervách v reálném čase.

Tether Holdings, emitent největšího stablecoinu na světě podle tržní kapitalizace (USDT) údajně pracuje na systému okamžitých aktualizací o svých rezervách.

Údaje o rezervách Tetheru v reálném čase?

Paolo Ardoino, technický ředitel společnosti Tether a zároveň budoucí generální ředitel, prozradil, že firma plánuje začít zveřejňovat údaje o rezervách v reálném čase již v roce 2024. Zprávu zveřejnila 20. října agentura Bloomberg. Krátce po zveřejnění článku společnost Tether ovšem uvedla, že nemá žádný “pevně stanovený termín, do kterého by tohoto cíle chtěla dosáhnout“.

Aktuálně tento největší emitent stablecoinu zveřejňuje a aktualizuje údaje o svých rezervách nejméně jednou denně. Kromě čtvrtletních přehledů rezerv Tether vydává také měsíční zprávy o svých rezervách. V reálu to vypadá nějak takto:

Podíl USDT neustále roste

Přestože na mnoha kryptoměnových trzích došlo v roce 2023 k určitému propadu, společnost stojící za USDT získala v uplynulém roce na dynamice. Podle zveřejněných a dostupných údajů za 2. čtvrtletí vzrostla aktiva společnosti o 5,7 % na 86,5 miliardy USD. Firma také dosáhla více než 1 miliardy USD “provozního zisku”, což je 30% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí.

Podle atestu za 2. čtvrtletí od účetní firmy BDO firma zvýšila společnost své rezervy o 850 milionů dolarů. Tímto krokem tak celkové “přebytečné” rezervy dosáhly 3,3 miliardy dolarů. Společnost také zveřejnila, že má nepřímou expozici ve výši 72 miliard USD vůči státním dluhopisům Spojených států držených fondy peněžního trhu a také vůči americkým státním dluhopisům zajišťujícím její jednodenní repo operace.

Závěr

Tether (USDT) patří mezi stablecoiny a měl by být navázán na americký dolar. V minulosti čelil mnoha spekulacím a nařčením, jak to s tím navázáním vlastně je a zdali skutečně jsou všechny mince kryty reálnými dolary. Systém, který by v reálném čase zobrazoval skutečné rezervy společnosti, by mohl těmto spekulacím učinit přítrž jednou provždy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img