Bitfinex: Aktuální data naznačují známky býčího trendu

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nové studie provedené kryptoměnovou burzou Bitfinex se zdá, že aktuální on-chain ukazatele a investiční tendence naznačují, že kryptoměnový trh by mohl být na prahu dalšího býčího trendu.

Bitfinex – Známky býčího trendu?

Platforma pro kryptoměny Bitfinex Alpha ve své nejnovější zprávě uvádí, že ukazatele Bitcoinu, jako je Spent Output Profit Ratio (SOPR) a Net Unrealized Profit and Loss (NUPL), se posunuly do pozitivních hodnot. To naznačuje, že od chvíle, kdy Bitcoin překonal úroveň 29 500 dolarů, byla většina transakcí zisková.

SOPR, ukazatel poskytující vhled do ziskovosti nebo ztrátovosti mincí přesunutých v rámci blockchainu, ukazuje zajímavé výsledky. Pokud je hodnota SOPR vyšší než jedna, investoři v průměru prodávají své Bitcoiny se ziskem. Pokud je hodnota SOPR nižší než jedna, prodávají se ztrátou. SOPR se udržovala nad hodnotou jedna přibližně dva týdny, což naznačuje, že většina účastníků trhu očekává další růst ceny a nejsou ochotni prodávat se ztrátou, což je typické pro býčí trh.

I když hodnota SOPR Bitcoinu zůstává nad jednou, data týkající se objednávek ukazují určitý souboj mezi optimistickými a pesimistickými náladami na trhu. On-chain data ukazují silný nákupní zájem, který je většinou absorbován limitními prodejními objednávkami.

Několik on-chain analytiků zaznamenalo významný nárůst těžařů, kteří posílají své bitcoiny na kryptoměnové burzy. O této zprávě jsme vás informovali před nedávnem ZDE. Tento trend je obvykle pozorován ve dvou situacích, během medvědího trhu, kdy dochází k masivnímu prodeji, nebo na začátku býčího trhu. Avšak on-chain data naznačují, že těžaři spíše používají své Bitcoiny jako zástavu pro své pozice.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 399 USD dle KMC.

Závěr

Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Nezapomeňte se podívat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Na kompletní zprávu Bitfinex Alpha se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img