Bitcoinoví těžaři prodávají o 50 % méně BTC než minulý měsíc – konec medvědího trhu?

5
(3)

Těžaři bitcoinu (BTC) nyní prodávají méně mincí, než tomu bylo minulý měsíc. To by nám mohlo signalizovat, že tito důležití účastníci trhu se do budoucnosti dívají optimistickým pohledem.

Těžari přestávají prodávat?

V nejnovější zprávě The Week Onchain společnosti Glassnode je krom dalšího i jedna zajímavost týkající se těžařů. 30denní změna v peněženkách těžařů ukazuje, že ti nyní prodávají o 50 % méně mincí, než tomu bylo na začátku září.

Při hlubším zkoumání údajů však společnost Glassnode zjistila, že “velká část” prodejů těžařů byla spojena s těžaři, kteří byli spojeni s jedním z hlavních těžebních poolů Poolin.

Poolin byl až donedávna jedním z největších těžebních poolů Bitcoinu a na začátku září se na celkové míře hashrate podílel 12 %. Jeho hashrate však začal krátce poté prudce klesat. Důvod? Těžební pool totiž přiznal, že má “problémy s likviditou kvůli nedávným rostoucím požadavkům na výběry”.

Jak ukázaly údaje Glassnode, tak dnes se Poolin podílí na hashrate bitcoinové sítě pouze 3,7 procenty.

“Miner net positon change” je považována za jednu z klíčových metrik na řetězci, kterou by měli investoři do Bitcoinu sledovat. A to zejména vzhledem k tomu, že napovídá o přesvědčení některých nejvíce zainteresovaných účastníků trhu. Prodej ze strany těžařů je také často považován za nezbytný předpoklad k tomu, aby mohla začít nová býčí série. Mnozí obchodníci tak trpělivě čekají, až dojde k takzvané “kapitulaci těžařů”.

Bitcoin až pozoruhodně stabilní

Autoři zprávy si všímají také další zajímavosti. V komentáři ke stavu bitcoinového trhu v širším smyslu Glassnode ve své zprávě uvádí, že cena tváří v tvář náročnému makroekonomickému prostředí zůstala až “pozoruhodně stabilní”.

Taková klidná období jsou pro bitcoin velmi neobvyklá. Podobně se trh choval před krachem v listopadu 2018, ale stejně tak i před rally v březnu 2019.

Uprostřed globálního chaosu na tradičních trzích zůstávají ceny bitcoinu pozoruhodně stabilní, v několikaměsíční konsolidaci mezi 18 a 20 tisíci dolary. Je extrémně vzácné, aby ceny BTC zůstaly takto stacionární po dlouhou dobu, což naznačuje zvýšenou pravděpodobnost volatility na obzoru.

Závěr

Těžební hashrate Bitcoinu dosáhl tento týden nových historických maxim, což zvyšuje náklady na výrobu BTC, a to v době, kdy se příjmy těžařů teprve vzpamatovávají z nedávné kapitulace. Podle četných modelů se dá říci, že průměrné náklady na výrobu BTC se pohybují těsně pod současnými cenami, takže jakýkoli výrazný pokles ceny by mohl změnit již implikovaný stres z příjmů, v akutní a velmi explicitní stres.

Toto riziko by se mohlo projevit jako druhostupňová kapitulace těžařů, přičemž v peněženkách těžařů je stále přibližně 78,4 tis. kusů BTC. Varianta, že by celé toto množství bylo naráz posláno do trhu, je ovšem krajně nepravděpodobná. Celou zprávu společnosti Glassnode si můžete přečíst pod přiloženým odkazem. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Podle četných modelů se de říci, že průměrné náklady na výrobu BTC se pohybují těsně pod současnými cenami..” Co to je za nesmysl, těžební náklady v USA jsou nad 5000 USD.

Standa

..no a? psáno je “průměrné” a i když je podíl US těžařů velký, tak to ještě neznamená, že to nemůže být průměrově tak, jak je v článku napsáno.

Vojtech

Obávám se, že medvědí trh rozhodně u konce není, ať už těžaři prodávají kolik chtějí.

callidus

No, poslední zhasne,jak se říká

spot_img