Bitcoin trhá akcie na kousky – v roce 2019 již vydělal 10krát více!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

O jakési malé rivalitě mezi Bitcoinem a akciemi se dá mluvit už jistý čas. Nepochybně se najdou lidé, kteří by takové porovnávání ihned zamítli, a řekli, že „nějaký fiktivní Bitcoin“ se nemůže srovnávat s reálnými akciemi firem. Realitou však prozatím zůstává, že do obou se dá investovat. A tak se tedy můžeme podívat i na to, jak se jim dosud dařilo v tomto roce.

Bitcoin dává akcím pořádně na frak

Pokud se podíváme pouze na samotný rok 2019, tak akcie narostly v průměru o 12 %. Na druhé straně Bitcoin jako největší kryptoměna narostl na ceně až o 111 %. Pouze mezi dubnem a květnem se mu podařilo přidat si na hodnotě až o 2 000 dolarů.

Jeden z hlavních analytiků společnosti eToro, Mati Greenspan, se vyjádřil, že aktuálně se Bitcoin nachází ve výborném rozpoložení. Tvrdí přitom, že i pohyb 200 dolarů nahoru může být spouštěčem pro následný obrovský růst, který může přidat až dalších 2 000 dolarů.

Pohled Tima Drapera na současný stav akcií

Nepochybně je 12 % za pololetí určitě dobrý zisk. Akcie se tedy nemají za co stydět. Pokud by si do konce roku takovou bilanci udržely, tak by investoři mohli spokojeně hovořit o dobrém roku. Avšak v porovnání se 111 % se zdá, že akcie nejsou tou nejlepší investicí. Proč by někteří lidé neinvestovali do Bitcoinu, který by jim za stejný čas dokázal vydělat 10násobek?

Důvodů je samozřejmě mnoho (bezpečnost, přístup k investicím, konzervativní nátura investorů a podobně). Proto mnoho lidí stále preferuje akcie. Tento postoj investorů vysvětluje i Tim Draper. Draper věří, že nárůst o 10 až 20 % je při akciích stále možný. A to je určitě stále velmi dobrá bilance.

Bitcoin jako možnost diverzifikace

Pokud si jen jednoduše spojíme všechny informace, které jsme nahoře uvedli, je zřejmé, v čem je výhoda Bitcoinu (pokud se podíváme na BTC jen jako na investiční příležitost). K tradičním investicím je Bitcoin skvělá možnost na hedging (diverzifikaci). Kromě toho, že může být vhodnou investicí pro investory, kteří rádi více riskují (samozřejmě s vidinou většího zisku), tak je BTC i dobrou alternativou na zpestření portfolia.

Závěr

Samozřejmě, že po roce bear marketu není úplně rozumné dělat z Bitcoinu nejlepší investici na světě. Avšak poté, co se trend změnil, je pravděpodobné, že Bitcoin bude pomalu, ale jistě růst na ceně. Právě proto se může tento rozdíl mezi akciemi a Bitcoinem ještě zvětšit. A až tehdy by mohly mít akcie skutečný problém. Pokud bude totiž Bitcoin pravidelně dosahovat větších zisků, postupně se investoři mohou začít přesouvat do této kryptoměny.

Co číst dál?

Fidelity má místnost narvanou ASIC minery – těží Bitcoin!

Zdroj:
bitcoinist.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal  Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img