Bitcoin se připravuje na 100 000 USD, vyplývá to z rostoucích nákupů stablecoinů

3.8
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Tržní kapitalizace stablecoinů roste, což naznačuje, že investoři věří, že cena bitcoinu bude brzy následovat.

Podle zprávy společnosti KuCoin Research je nárůst přílivu stablecoinů způsoben blížícím se halvingem, během kterého dojde ke snížení nabídky nově vznikajících bitcoinů na polovinu. Halving se odehraje za tři dny.

Zpráva podrobně popisuje, jak se alokace kapitálu v Tetheru (USDT) a USD Coinu (USDC) nadále zvyšuje. Tento fakt odráží další nárůst zájmu evropských a amerických investorů o kryptoměnová aktiva.

Zatímco u stablecoinů společností Binance USD (BUSD), True USD (TUSD) a PayPal USD (PYUSD) došlo k poklesu alokací, u dvou největších stablecoinů podle tržní kapitalizace pokračoval příliv kapitálu.

Analytici společnosti KuCoin Research napsali:

Emise USDT se v březnu zvýšila o 5,825 miliardy a emise USDC se zvýšila o 3,803 miliardy, což ukazuje výrazný nárůst oproti předchozímu měsíci.

– Analytici KuCoin, zdroj: cointelegraph.com

Nárůst emitovaných stablecoinů se shoduje s rostoucí cenou bitcoinu

K tomuto nárůstu nabídky stablecoinů došlo na začátku března, tedy v době, kdy bitcoin dosáhl historických maxim.

Údaje analytiků společnosti Glassnode podrobně popisují, že USDT společnosti Tether zaznamenal 3. března nejvyšší příliv na burzy. Celkový příliv činil nárůst o 192 % z 806,2 milionu USD na 2,466 miliardy USD ke dni 5. března. Všimněte si, že BTC ve stejný den 5. března překonal své předchozí historické maximum 69 800 USD.

V tomto období byla, ve srovnání s ostatními stablecoiny, korelace mezi USDT a cenou BTC vyšší.

– Analytici společnosti Glassnode, zdroj: glassnode.com

Zdá se, že podobný scénář se odehrává i v posledních dnech. Podle údajů společnosti Glassnode se celkový zůstatek stablecoinů na všech burzách zvýšil z 19,7 miliardy dolarů 7. dubna na současnou hodnotu 20,34 miliardy dolarů. To naznačuje, že se investoři připravují na otevření nových pozic v očekávání, že největší kryptoměna světa obnoví svůj růstový trend.

Další data společnosti CryptoQuant ukazují, že zatímco zůstatky stablecoinů na kryptoměnových burzách v posledních dnech rostly, ve stejném období se zvýšil i počet transakcí, kterými byly stablecoiny na burzy ukládány.

Podle údajů společnosti DefiLlama celková tržní kapitalizace stablecoinů vzrostla o 2,8 %. Z hodnoty 150,42 miliardy USD k 1. dubnu na 156,3 miliardy USD v době psaní tohoto článku. USDT se na této hodnotě podílí více než 69,1 % s tržní kapitalizací 107,3 miliardy USD.

Růst úschovy stablecoinů na burzách a tržní kapitalizace stablecoinů byly v minulosti považovány za dobré ukazatele pro určení pozice obchodníků na trhu.

Jak zjistila společnost KuCoin Research, rostoucí příliv stablecoinů na burzy odstartoval v březnu rally bitcoinu na historická maxima.

USDT a USDC nadále vedou v celkové emisi a přílivu stablecoinů do CEX, což pomáhá tlačit cenu BTC na historická maxima.

– KuCoin Research, zdroj: kucoin.com

Analytici předpokládají, že cena BTC překročí 100 000 dolarů

Podle uživatele sociální sítě X se jménem The Moon by současný parabolický trend ceny bitcoinu mohl do konce příštího týdne dosáhnout 100 000 USD.

Zatímco projekce The Moona se zdála být ambiciózní, analytici společnosti Santiment, která sleduje tržní data, tyto názory potvrdili. Tvrdí, že by BTC mohl brzy dosáhnout 100 000 USD. A to pokud se bude nadále snižovat korelace mezi kryptoměnami a americkými akciemi.

Ve videu z 11. dubna si ředitel marketingu společnosti Santiment Brian Quinlivan povšiml divergence bitcoinu od indexu S&P 500. Tento pohyb je pro BTC historický býčí signál.

Podle Quinlivana k nejdelším býčím sériím za posledních 15 let často docházelo v době, kdy mezi cenou bitcoinu a indexem S&P 500 byla jen malá nebo žádná korelace.

Nemusí to být zrovna opačně, ale pokud se pohybují svým vlastním směrem, je to dobré znamení, že můžeme pokračovat vpřed a dosáhnout těch 80 000, 90 000, 100 000 dolarů, o kterých se často zmiňují mnozí býci.

– Quinlivan, zdroj: cointelegraph.com

Společnost Econometrics, která se zabývá analýzou cen, tvrdí, že pokud bude růst bitcoinu po čtvrtém halvingu následovat stejnou trajektorii jako v předchozích cyklech, tak „by se BTC mohl pohybovat mezi 140 tisíci a 4,5 miliony dolarů za minci.”

Dále se společnost vyjádřila: „To je jistě docela velké rozpětí, ale jde o to, že spodní hranice se pohybuje v šestimístném cenovém rozpětí.”

Na to, zda cena bitcoinu dosáhne 100 000 USD a více, trh teprve čeká. Zdá se však, že příliv stablecoinů odráží očekávání účastníků trhu, že cena BTC bude vyšší.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloš

…4,5 miliony dolarů za minci. Skvělé. Tak to by mi fakt vytrhlo trn z paty, hypotéka zaplacená a rezerva na zbytek života. A to bohužel nemám ani celou minci. Těším se 🙂

Čumsem

Vyloučený není nic, akorát tou dobou už budeš mít hypotéku zřejmě splacenou. 😉

Juraj Zamek

🤔

spot_img